ما هي جراحة شد الثدي؟ هل هو محفوف بالمخاطر؟

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme estetiği meme formunun istenilen görüntüye ulaşması için yapılan bir operasyon olmaktadır. Müdahale edilecek sorun ise memenin küçük olması ya da, sarkması ve büyüklüğü ile gelişimsel şekil bozuklukları ve hatta gömülmüş bir meme başı gibi oldukça geniş bir alanda yer almaktadır. Meme estetiğinde meme dikleştirme ameliyatı en sık yapılan ameliyatlar arasında yer almaktadır. En çok merak edilen konular arasında ise meme dikleştirme ameliyatı fiyatları olmaktadır.

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme küçültme ameliyatına benzer bir operasyon olmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatlarında temel amaç memede şarkılık yapan cilt dokusunun yeni formuna kavuşması olmaktadır. Özel çizimler ya da çok az miktarda doku çıkartılarak operasyon yapılmaktadır. Bu sayede sarkan cilt dokusu toplanır, daha dik görünüme kavuşur.

 

 Neden Yapılır?

-Memenin sertliğini yitirmesi

-Sarkmaya bağlı olarak meme başının aşağıya yönelmesi

-Bir memenin diğer memeye oranla daha küçük hale gelmesi

-Yumuşak olması

 

Göğüsler Neden Sarkar?

Kalıtsal sebeplere bağlı olarak memeyi taşıyan bağların zayıflaması ve etkisini yitirmesi halinde göğüsler sarkmaktadır. Bununla birlikte emziren annelerin ve hamile adaylarının meme sarkması daha fazla oranda olmaktadır. Bunun nedeni ise; meme dokusu sütle dolması olmaktadır. Emzirme sonrasında ise boşalan sütlerden sonra meme yumuşamaya ve sarkmaya meyillidir. Diğer nedenler arasında ise; kilo alıp vermeye bağlı olarak değişen hacimler olmaktadır. Bu nedene bağlı olarak cilt esnekliğini kaybeder. Diğer bir önemli neden ise yaşlılığa bağlı doku zayıflığı olmaktadır.

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Riskli midir?

Meme dikleştirme ameliyatında kanama Çok nadir olmakla birlikte, meme dikleştirme ameliyatları sırasında ya da sonrasında kanama oluşma ihtimali mevcut olmaktadır. Ameliyat sırasında dren kullanılmasına rağmen bir kanama söz konusu ise bunun boşaltılması için ilave bir işlem gerekebilmektedir. Bu bilgiler ışığında bakıldığı zaman meme dikleştirme ameliyatı riskli mi sorusuna cevap olarak her ameliyatta olduğu kadar risk mevcut olmaktadır.

 

كيف تجرى جراحة شد الثدي؟

Ameliyat hastanede yapılmakta ve genel anestezi altında gerçekleşir. Meme başı ve halkasının yeni yeri ve çapı da hastanın vücut ölçülerine göre belli başlı noktalar göz önüne alınarak hesaplanarak çizilmektedir. Fazlalık oluşturan deri ise uygun kısımlardan çıkarılmaktadır. Meme başı olması gereken daha yukarıdaki noktaya getirilmektedir. Meme dikleştirme ameliyatı ise genel olarak 1,5 ya da 2,5 saat arası kadar sürmektedir.

Kullanılan tekniğe ve yapılacak olan işleme göre ameliyat süresinde de değişiklik meydana gelme ihtimali mevcut olmaktadır. Bununla birlikte meme dikleştirme ameliyatından sonraki ilk zamanlarda hafif ağrı ve sızı ​​​​oluşması mümkün olmaktadır. Basit ağrı kesiciler kullanılması yeterli olmakta ve diğer günlerde ağrı ortadan kalkmaktadır. İlk dört gün memeler sargı bezi ile sarılır. Enfeksiyon oluşumu engellemesi amacı ile yapılmaktadır. Beşinci gün ise sargı bezi açılır ve belli süre ile pansuman yapılır.

 

 

 

ال WhatsApp