متى ينمو الشعر بعد زراعة الشعر؟

Saç dökülmesi sorunu yaşayan ve saç kaybı yaşayan bireylerinin saç seyrelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözüm yolu olarak زراعة الشعر öne çıkmaktadır. Saç kökünün eskisi gibi olmadığı, saç seyrekliğinin oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemler aracılığı ile nakledilmesi işlemine زراعة الشعر tanımı yapılmaktadır. Saç ekiminde dökülen alana, kişinin kendi sağlıklı saçları ile ekleme yapılmaktadır. Saç ekimi tamamen kişiye özel planlanan ve uygulanan bir konu olmaktadır. Saç ekimi operasyonu ile hastanın genellikle ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri toplanarak seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilme yapılmaktadır.

Saç Ekimi Neden Yapılır?

Saç ekiminde ki asıl amaç; baş bölgesinde ekim yapıldığı belli olmayacak doğallıkta ve kalıcı bir şekilde saçlı görünüm kazandırma olmaktadır. Saç ekim işlemi aslında küçük bir cerrahi operasyon alanına da girmektedir. Bu nedenle uzman ve bu konuda deneyimli ekip tarafından hijyenik ortamında yapılması en güvenli yol olmakta ve oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Saç ekimi uygulaması ile kişiye kendi saçları hiç dökülmeyecek gibi kalıcı olarak kazandırılmakta ve hasta kendini daha öz güvenli hissetmektedir. Saç ekiminde amaç kişiye modern tıbbi uygulamalar ile konforlu bir şekilde doğal saçlı görünümü tekrar sağlaması olmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Genellikle 50 yaş üzeri erkeklerin neredeyse yüzde ellisi saç dökülme sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Dolayısı ile زراعة الشعر erkekler için en çok uygulanan kozmetik cerrahi olarak öne çıkmaktadır. Saç kaybı, sadece erkeklere özgü bir durum olmamakta ve birçok kadın da saç kaybı ya da seyrekleşme sorunu yaşayabilmektedir. Erkeklerde ve kadınlarda 19 ile yirmi yaşlardan itibaren çeşitli nedenlere bağlı olarak saç dökülme sorunu yaşamış herkese saç ekimi yapılmaktadır.

Saç Kaybı Neden Olur?

İlerleyen yaş ve yaşanılan travmatik yaralanma sonrası ya da çeşitli tıbbi rahatsızlıklar sonucunda da saç kaybı oluşabilmektedir. Gerekli kontrollerin uzman kişiler tarafından ve yapılması sonrasında زراعة الشعر في اسطنبول ile sorun ortadan kalkmaktadır.

Sadece saç derisi olmamakla birlikte kaş ve bıyık ya da sakal gibi vücuttaki kıl mevcut olan tüm bölgelerdeki kayıplarda da ekim yöntemi başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir. Yöntem uygulandıktan sonra saçlar ne zaman çıkar konusu en merak edilen konu olarak öne çıkmaktadır.

Saç Ekiminden Sonra Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Şok dökülme denilen işlem meydana gelir dökülme sonrası saçlar tekrar çıkar. Bu konu hastadan hastaya farklılık gösteren bir konu olmaktadır. Merak edilen saçlar ne zaman çıkar sorusuna cevap olarak ikinci aydan sonra ise bu süreç biter ve saç ekimi sonrası en geç dördüncü ayda saç telleri uzamaya ve artık saç belli bir şekil almaya başlamaktadır. Altı ve yedinci aylardan itibaren ise ekilen saçların %45 ile % 80 arasında çıkmaktadır. En doğru seçim olarak زراعة الشعر في اسطنبول tarafından yapılan saç ekimi memnuniyet oranı oldukça yüksek olmaktadır.

ال WhatsApp