fbpx

Greffe de cheveux

greffe de cheveux

Greffe de cheveux

Greffe de cheveux FUE

La zone donneuse devient indiscernable en quelques jours, car les cicatrices en forme de stries et les marques de suture ne se produisent pas dans la technique Fue.

L'excision d'unité folliculaire (FUE), anciennement appelée extraction d'unité folliculaire, est une méthode d'élimination ou de "collecte" des cheveux du donneur dans le cadre d'une procédure de greffe de cheveux d'unité folliculaire. Dans la chirurgie de greffe de cheveux FUE, un instrument est utilisé pour faire une petite incision circulaire dans la peau autour d'une unité folliculaire et la séparer du tissu environnant. L'unité est ensuite retirée (tirée) directement du cuir chevelu, laissant un petit trou ouvert.

Ce processus est répété jusqu'à ce que le chirurgien de la greffe de cheveux recueille suffisamment d'unités folliculaires pour la greffe de cheveux prévue. Ce processus peut prendre 6 heures ou plus et peut être effectué sur deux jours consécutifs en grandes sessions. Les plaies du donneur, d'une taille d'environ 1 mm, guérissent complètement en sept à dix jours.

Avant la prise des greffes, de minuscules "zones receveuses" sont ouvertes dans la zone dégarnie du cuir chevelu à l'aide d'un instrument à pointe fine. Les greffons sont ensuite placés dans les zones réceptrices où ils se développeront en follicules sains producteurs de cheveux.

Greffe de cheveux DHI

Grâce au stylo médical utilisé dans la greffe de cheveux DHI, le canal est ouvert en peu de temps et le follicule pileux est placé en même temps. Ainsi, deux processus sont appliqués à la fois.

Les cheveux collectés par cette méthode sont transplantés directement sur la zone. Il est appliqué avec un outil appelé "DHI Pen". Lorsque les cheveux sont placés dans les enclos, ils sont directement transplantés dans la zone cible. Dans cette méthode, il y a moins de transplantation et moins de saignement car les canaux sont créés à la taille du greffon.

La greffe de cheveux se fait progressivement dans cette méthode. Les étapes de DHI sont répertoriées comme suit :

 1. Collecte : à ce stade, une région inférieure à 1 diamètre est prélevée et collectée avec un outil spécial appelé "micromoteur". Il ne laisse aucune cicatrice et les cheveux collectés sont immédiatement prêts à être transplantés.
 2. Montage : Les cheveux sont placés dans des enclos avec des canaux adaptés à leur longueur.
 3. Greffe de cheveux : Les cheveux dans les crayons sont appliqués directement sur la zone chauve, créant ainsi des canaux qui permettent à tous les cheveux d'être transplantés en même temps. Les cheveux sont facilement transférés en fonction de l'angle et de la profondeur de la zone.

ICE VITA SAPPHIRE FUE  TEKNOLOJİSİ NEDİR?

Bu ileri teknoloji, saç ekimi prosedürlerinin sonuçlarını iyileştirmek için tasarlanmıştır.

Hepimizin bildiği gibi foliküller birer hücredir ve her hücre kanımızın taşıdığı vitaminler ve oksijenle beslenir. Vücudumuzun dışında bulunan foliküler üniteler her geçen saat ölmeye başlar; Bu da büyük olasılıkla ölü olan ve hiçbir zaman saç üretmeyecek olan foliküler ünitelerin implante edildiği anlamına gelir. Geçmişte, yetersiz oksijen kaynağı nedeniyle Saç ekimi sırasında greftlerin %30’a kadarı kaybediliyordu. Ancak yenilikçi ICE VITA SAPPHIRE FUE teknolojisinin uygulanmasıyla greftlere sürekli oksijen ve vitamin verilmesi bu yüzdeyi önemli ölçüde %3’e düşürür.

Operasyon gününüzde ICE VITA SAPPHIRE FUE  teknolojisini size özel en iyi saç ekim tekniğiyle birleştiriyoruz. ICE VITA SAPPHIRE FUE , greftlerin optimum oksijenlenmesini sağlar ve Saç ekiminden önce  folikülleri (graftleri )  beslemek için gerekli vitaminleri sağlar.

Ayrıca, işleminizin ertesi gününde , greftlerin oksijenlenmesini daha da artırmak ve kan dolaşımını artırmak için LAZER DIODE MAKİNASI’nı ortalama 20 dk kadar kullanıyoruz ,  İstanbul’da kaldığınız süre boyunca iki adet LAZER DIODE seansından yararlanabilirsiniz .

LAZER DIODE makinesi  ne işe yarar ?
Kan dolaşımını iyileştirerek iyileşme sürecini hızlandırır ve greftlerin daha hızlı aktivasyonunu sağlar. Sonuç olarak, daha fazla yoğunluk, doğallık ve mükemmel simetri ile daha hızlı ve daha tatmin edici sonuçlar elde etmeyi bekleyebilirsiniz.

İşlem sırasında büyük miktarda folikül kaybı olmadan, doğal ve uzun süreli bir sonuca sahip olacaksınız.

ICE VITA SAPPHIRE FUE TEKNOLOJİSİNİN 10 FAYDALARI

 1. Geliştirilmiş greft hayatta kalma oranı: ICE VITA SAPPHIRE FUE teknolojisi, greftlere sürekli oksijen ve vitamin tedariki sağlayarak, Saç ekimi  sırasında greft kaybını önemli ölçüde azaltır.
 2. Gelişmiş saç folikülü beslenmesi: ICE VITA SAPPHIRE FUE TEKNOLOJİSİ, Saç Ekimin’den  önce foliküllere (graftlere) gerekli vitaminleri buz ve buhar yolu ile ileterek  sağlıklı büyümesi  için en iyi vitaminlerin  almalarını sağlamaktadır.
 3. Artan oksijenlenme: Ameliyat sonrası kullanılan Lazer Diyot makinesi, greftlere oksijen dağıtımını maksimuma çıkararak canlılıklarını ve hayatta kalmalarını desteklemektedir.
 4. Hızlandırılmış iyileşme süreci: Lazer Diyot makinesinin kan dolaşımını iyileştirme yeteneği iyileşme sürecini hızlandırır, daha hızlı iyileşmeye ve yara izlerinin iyileşme  süresinin azalmasına yol açar.
 5. Daha hızlı greft aktivasyonu: Lazer Diode makinesinin yardımıyla greftler daha hızlı aktif hale gelerek saç büyümesinin hızlanmasını sağlar.
 6. Daha güçlü greftler: Lazer Diode makinesinin kolaylaştırdığı artan kan dolaşımı, greftleri güçlendirir, ömürlerini ve genel görünümlerini artırır.
 7. Gelişmiş saç ekimi sonuçları: ICE VITA SAPPHIRE FUE teknolojisi ve LAZER DIODE MAKİNESİ ile hastalar, saç ekimi prosedürlerinden daha hızlı, daha tatmin edici sonuçlar bekleyebilirler.
 8. Geliştirilmiş hasta deneyimi: İşlem sırasında kullanılan en son teknolojiler, daha yüksek düzeyde hassasiyet, verimlilik ve hasta konforu sağlamaktadır.
 9. Ameliyat sonrası komplikasyonların azalması: ICE VITA SAPPHIRE FUE teknolojisi ve LAZER DIODE MAKİNESİ’nin kombinasyonu, komplikasyon riskini en aza indirerek daha sorunsuz bir iyileşme sürecini destekler.
 10. Tıbbi teknolojide uzmanlık: Tıbbi ekibimiz, bu en son teknolojileri birleştirerek, saç ekimi prosedürlerindeki gelişmelerde ön sıralarda yer alma ve müşterilerimize en üst düzeyde memnuniyet  sağlama konusundaki kararlılığını göstermektedir.

NEDEN SELDA CENTER ? 

Selda Center’dan ve çığır açan ICE VITA SAPPHIRE FUE tekniğimizden başkasını bakmayın. Dediğimizde bize güvenin, saç dönüşümünüz burada başlıyor!

 1. Devrim niteliğinde saç restorasyonu: Selda Center olarak  geleneksel yöntemlerin ötesine geçmeye inanıyoruz. ICE VITA SAPPHIRE FUE tekniğimiz saç restorasyon sürecinde devrim yaratarak size beklentilerinizi aşan olağanüstü sonuçlar sunmayı ilke edinmiştir.
 2. Kişiye özel tedavi planları: Her bireyin kendine özgü olduğunu ve saç kaygılarının da öyle olduğunu anlıyoruz. Uzman ekibimiz, saç ekimi sonucu beklentinize  hassasiyet ve özenle ulaşılmasını sağlayarak, ihtiyaçlarınıza özel olarak uyarlanmış kişiselleştirilmiş tedavi planları oluşturmaktan gurur duymaktadır.
 3. Eşsiz uzmanlık: Yılların deneyimine sahip deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekip ile , en tecrübeli ve güvenilir ellerde   olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz ve cerrahlarımız, Saç Ekimi süreci yolculuğunuz boyunca size en yüksek bakım standardını sağlamaya kendini adamıştır.
 4. Doğal görünümlü sonuçlar: Saç ekiminin belli olduğu  ve doğal olmayan saç çizgilerinin olduğu günler geride kaldı. ICE VITA SAPPHIRE FUE ile doğal görünümlü bir saç çizgisi oluşturmaya ve yeni folikülleri (graftleri ) mevcut saçlarınızla sorunsuz bir şekilde harmanlayarak doğal görünütünüze ulaşmayı hedefliyoruz.
 5. En iyi şekilde yenilik: Selda Center, tıp teknolojisindeki en son gelişmeleri sürekli olarak takip ediyor. ICE VITA SAPPHIRE FUE teknolojisinden en son teknolojiye sahip ekipmanlara kadar, mevcut en etkili ve en ileri çözümleri almanızı sağlayarak yeniliğin ön saflarında yer almayı hedefliyoruz .
 6. En aza indirgenmiş ağrı : Saç ekimi yaptırmanın genellikle ağrı veya rahatsızlık endişesi ile birlikte olabileceğini anlıyoruz.Bu teknikte Ağırız anestezi adı verilen özel püskürtme tekniğinide ICEVITA SAPPHIRE FUE Teknolojisine dahil ediyoruz, ve operasyon süreniz boyunca sorunsuz ve konforlu zaman geçirmenizi sağlamayı hedefliyoruz . 
 7. Daha hızlı İyileşme : Uzun bekleme sürelerine elveda deyin. ICE VITA SAPPHIRE FUE teknolojisi ve uzman bakım sonrası rehberliğimiz, iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olarak rutininize en az aksama ile geri dönmenizi sağlar.
 8. Devam eden destek: Selda Center ‘da Saç ekimi süresince size vermiş olduğumuz rehberlik desteğini Saç Ekimi sonucunu  birlikte alana kadar en az 1 yıl boyunca devam ettiriyoruz. Profesyonel Danışman arkadaşlarımız ile Cerrahımız ve sizin aranızdaki köprü görevini en iyi şekilde sağlamak için buradayız .
 9. Artan özgüven: Harika görünen saçların kişinin özgüveni için harikalar yaratabileceğine kesinlikle inanıyoruz ICE VITA SAPPHIRE FUE aracılığıyla, kendinize olan güveninizi yeniden kazanmanız için sizi güçlendiriyor, en iyi benliğinizi hissetmenize ve yenilenmiş pozitiflikle selfie’lerle barışmanıza yardımcı oluyoruz.
 10. Memnun müşteriler: ICE VITA SAPPHIRE FUE Hizmetinden faylanmış  Çok sayıda mutlu ve memnun müşterimiz, günlük olarak çabaladığımız mükemmelliğin bir kanıtı olarak duruyor. ICE vita’nın hayatlarını nasıl dönüştürdüğünü görmek için referanslarını ve başarı hikayelerini keşfedin.

Peki neden Selda Center’da ICE VITA SAPPHIRE FUE ‘yi kullanmalısınız? Çünkü rakipsiz uzmanlık, yenilik ve memnuniyetinize bağlılık ile her zaman hayalini kurduğunuz saça ulaşmanıza yardımcı olma konusunda tutkuluyuz. Bu heyecan verici saç ekimi  yolculuğunda bize katılın ve saçınızın gerçek potansiyelini ortaya çıkaralım!

Selda Center’da sevgiyle size hizmet vermek için çalışıyoruz.

Questions fréquemment posées

Greffe de cheveux et esthétique

Suivez-nous

Communication

Centre capillaire Selda

Whatsapp