FUE Saç Ekimi Nedir?

Fue Saç Ekimi Nedir?

Saç hem erkek hem de bayan için her yaş grubunda önemli olan bir uzuvdur. Saçlar hayat boyunca yaşadığımız sıkıntılar, iklim şartları, genetik faktörler ve kullanılan ilaçlar nedeniyle güçsüzleşerek dökülmektedir. Saç bireylerin sosyal hayatında, kendi iç dünyasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Ne kadar dikkat edilse de yukarıda belirttiğimiz nedenlerden ötürü saç kaybı yaşanabilmektedir.

Saç kaybı saç ekimi işlemi ile tedavi edilebilmektedir. Herhangi bir nedenden ötürü bayan ya da erkek fark etmeksizin dökülen saçlar fue saç ekimi ile eski haline kavuşturulabilmektedir. Saç ekimi etkinliği onaylanmış olan fue yöntemi ile yapılmaktadır. Baş bölgesinde yaşanan açıklıklar bu sayede giderilmekte ve gür saçlara kavuşulabilmektedir.

 

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fue yöntemi saç ekimi konusunda en çok kullanılan yöntemdir. Bu yöntem ile saç ekimi yapılacak bireyin genellikle ense bölgesinden alınan saç telleri veya greftler açıklık ve seyrekli bulunan alana ekilmektedir. Saç ekimi sırasında ense ve arka cepheden açların alındığı belli olmamaktadır. Genellikle greft alımında bir bölgede bulunan 7 saçtan biri alınmaktadır.

 

Fue Saç Ekimi Nerelerde Yapılır?

Saç ekimi tıbbi bir tedavi olarak geçmektedir. Bu sebeple saç ekimi ve saç ekimi öncesi işlemlerin bu alanda yetkili kişi ve kurumlarca yapılması gerekmektedir. Sağlık bakanlığından izinli bu yerlerde hastalara saç ekimi esnasında lokal anestezi verilmektedir. Bu sebeple herhangi bir kötü duruma karşı her önlem alınmalıdır.

 

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Saç ekimi sırasında anestezi kullanıldığı için seanslar genel olarak bir veya iki gün içinde bitirilmektedir. Saç ekimi sonrasında hastalar ilaçların etkisi geçtikten sonra bir sorun yoksa taburcu edilmektedir. İşlemin başarılı olması için saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

-Tedavi sonrasında hastaların bol su tüketmesi gerekmektedir.

-Doktor tarafından verilen ilaçların zamanında alınması gerekmektedir.

-Ekim yapılan bölgenin 10 gün boyunca özel losyon ile el değmeden yıkanması uygundur.

-İşlem sonrasında bir günlük istirahatin ardından hastalar normal hayatına başlayabilmektedir.

-Ekim sonrası kabuk bağlanan bölgenin temizlenmesi için doktora gidilmesi gerekmektedir.

-Sonrasında ilk dört ay boyunca her ay prp güçlendirmesi uygulanmaktadır.

 

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaktadır?

Saç kimi için herhangi bir cinsiyet, yaş ve şekil sınırlaması bulunmamaktadır. Saç ekiminin yapılabilmesi için gerekli tüm testlerin yapılması ve uzman doktorun onay vermesi gerekmektedir. Saç ekimi her sağlıklı bireye uygulanabilmektedir.

 

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimi fiyatları birçok etkene bağlı olarak değiştirilmektedir. Saç ekiminde kullanılan cihaz, anestezi ilaçları, açıklık bölge gibi birçok etken fiyatları değiştirmektedir. Saç ekiminde kullanılan greft sayısına göre işlemin maliyeti değişmektedir.

 

WhatsApp