Fue Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç dökülme problemleri yaşayan kişilerin en sık tercih ettikleri yöntemlerden biri fue saç ekim işlemleridir. Fue yöntemi ile saç ekimi yaptıracak olan kişiler kaliteli işlem sonucunda en etkili sonucu almaktadır. Dünyada en yaygın bilinen saç ekim yöntemlerinden biri olarak fue saç ekimi tekniği pek çok kişinin uyguladığı işlemlerden biridir. İnce saç kıllarının deri altında aktarılması sonucunda gerçekleşen bu saç ekimi saç köklerinin sağlıklı bir şekilde uzamasını ve saçların daha canlı hale gelmesini sağlamaktadır. En eski ve uzun uygulanan saç ekim tekniklerinden biridir.

Fue yöntemi sayesinde oldukça fazla kişi canlı ve gür saçlara sahip olmaktadır. Yapılan işlemlerin sonunda dikkat edilmesi gereken noktalara uygun kişiler saçların uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır. Fue yöntemi en bilinen saç ekim uygulamaları arasında yer almaktadır. Fue saç ekimi aynı zamanda var olan saçların dökülmesini de engellemektedir. Vücuttaki mineral eksikliğinden meydana gelen bu sorun ilerde tamamen dökülmelere ya da kellik problemlerine neden olmaktadır. Bu alanda fue saç ekim teknikleri uygulanmaya başlanmaktadır.

 

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülme problemlerinin altında yatan pek çok neden bulunmaktadır. Son zamanlarda yetersiz ya da dengesiz beslenmeye bağlı olarak saç dökülmeleri yaşanmaktadır Aynı zamanda yetersiz uyku ya da egzersiz yapmama da saç köklerinin zaman içerisinde güçsüzleşmesine neden olmaktadır. Bu durum akabinde saçlarda dökülmeler meydana gelir. Saç dökülmesi iş hayatında da büyük etkiler ortaya çıkarmaktadır. İş kaynaklı stres oluşumu ile kişilerde bölgesel saç dökülmeleri yaşanabilmektedir. Genetik saç dökülmesi de en yaygın bilinen nedenler arasında yer almaktadır.

 

Fue Saç Ekim Avantajları Nelerdir?

Fue saç ekim avantajları direk olarak etki göstermesi ile bilinmektedir. Kişiden alınan donör ile beraber gerekli aşamaların ilerlemesi ve saça nakil yapılması saç köklerinin tekrar canlanmasına yardımcı olmaktadır. Canlanan saç kökleri zaman içerisinde uzayarak gür bir saç görünümü ortaya çıkarmaktadır. Saçın tüm yüzeyleri üzerinde uygulanabilmesi de fue saç ekim işlemlerinin avantajlarından biridir. Aynı zamanda işlem anestezi gerekmeyen bir işlemdir. Böylelikle kişiler günlük hayatlarına kaldıkları yerden rahatça devam edebilmektedir.

 

Fue Saç Ekimi Kaç Seans Sürmektedir?

Fue saç ekim işlemleri ve süresi kişiye ve saç yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 18 yaşından büyük herkese rahatlıkla uygulanan bu işlem hem bölgesel hem de tüm yüzeyleri kaplayacak şekilde yapılmaktadır. Fue saç ekim uygulamalarında kişiden alınan donörlerin kaliteli hale getirilmesi de bu işlemin süresini belirlemektedir. Doğru işlem aşamalarından geçen kişiler daha kısa sürede etkili sonuçlar almaktadır. Fue saç ekim işlemleri genellikle 7 ila 8 seans aralığında sürmektedir. Bu seanslar ile beraber saçlarda çıkma ve uzama görülmektedir.

 

Fue Saç Ekim İşlemleri Sonundaki Süreç Nasıl İlerler?

Fue saç ekim işlemleri sonundaki süreç de kişilerin özen göstermesi ve dikkat etmesi gereken konulardan biridir. İşlem sonunda kişiler saçlarına bitkisel ürünler kullanarak müdahale etmelidir. Özellikle kimyasal ürün, şampuan, krem ya da parfüm bazlı ürünlerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Saçlar oldukça hassas bir iyileşme sürecinden geçmektedir. Bu nedenle işlem sonunda direk olarak güneş ile temasın bulunmaması önerilmektedir. Saç yüzeyine uygulanması önerilen bitkisel krem ya da yağlar düzenli olarak kullanılmalı ve bakımlar aksatılmamalıdır.

 

Saç Ekim Uygulaması Sonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Saç ekim uygulamalarında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Saç ekim işleminin zarar görmemesi için kişiler kullandıkları ürünlerden yaşam tarzlarına kadar pek çok alanda dikkatli davranmak zorundadır. Bölgesel ya da tüm saça uygulanan fue saç ekim işlemleri saçların çıkmasına ve saç köklerinin tekrar canlanmasına neden olmaktadır. Kullanılan bitkisel bazlı ürünler saç köklerini beslemektedir. Bu nedenle uzman kişinin verdiği ürünler ile düzenli yıkama işlemleri yapılmaktadır. Ardından kullanılan bakım kürleri ile saç derisine masaj yapılması önerilmektedir.

 

Uzun Ömürlü Kullanım İçin Nelere Özen Gösterilmelidir?

Fue saç ekim uygulaması yaptıran kişiler düzenli bakım işlemlerine özen göstermelidir. Saçların saç derisi üzerinde sağlam durması ve tekrar dökülmemesi için verilen ürünler ile belirli aralıklarla bakım yapılması önerilmektedir. Aynı zamanda fue saç ekim tekniklerinden en iyi şekilde fayda görmek isteyen kişiler tüm yaşam tarzlarını da baştan oluşturmaktadır. İlk olarak beslenme, egzersiz ve uyku düzenine uyulması gerekmektedir. Kişiler sağlıklı beslenme ve yaşam tarzlarını hayatlarına alarak tüm vücudunu yenilemektedir. Bu durumda en çok fayda ise saç kökleri üzerinde gerçekleşmektedir.

 

Fue Saç Ekim Uygulaması 2022 Fiyatları Nelerdir?

Fue saç ekimi fiyatları site içerisinde yer almaktadır. Bu uygulama saçların eski canlı görünümüne kavuşmasına yardımcı olmaktadır. Saçların daha bakımlı ve canlı gözükmesini isteyen herkes hem bölgesel hem de tüm saç yüzeyi için bu uygulamaya yönelmektedir Yapılan uygulama kapsamında kişiye bir seans süresi verilmektedir. Firmamız fue saç ekimi fiyatları konusunda seansa uygun şekilde ücretlendirme yapmaktadır. Birebir iletişim ve muayene için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

WhatsApp