En İyi Saç Ekim Merkezi İstanbul

Fue saç ekimi nedir?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Fue saç ekimi en çok bilinen saç ekimi yöntemlerinden biridir. Genellikle hastalarda görülen kelleşme problemlerinin olduğu kısımlara enseden alınan sağlıklı saçların köklerinin transfer edilmesi yoluyla gerçekleştirilmektedir. Saçların genellikle ense kökünde alınmasının en önemli sebebi ense de bulunan mevcut saçların yapı olarak köklerinin daha kalın, sağlıklı ve hızlı uzamaya elverişli olmasıdır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Fue Saç Ekim Operasyonu süreci aşamalı olarak şu şekilde ilerlemektedir;

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

  • Fue saç ekiminde saç ekilecek olan alanları işaretlenmelidir. Bu alanlara yerleştirilecek olan greftlerin hesaplanmasının yapılması ve toplanacak greftlerin adımlarının oluşturulması gerekmektedir.
  • Fue saç ekimi operasyonunda hangi bölgelere yoğunluklu olarak greft uygulanması yapılacağı belirlenmelidir.
  • Ekilecek saçların doğal bir görünüm sağlaması için alın çizgisindeki saçların çıkış yönü saptanmalıdır.
  • Operasyona başlamadan önce saçlar anti bakteriyel şampuanlarla yıkanır. Saçlar sterilize edilir ve ense bölgesi tıraşlanır. Hastaya lokal anestezi uygulanır.
  • Ense bölgesinden ekilmek için toplanan saç greftleri tek tek alınıp ayrıştırılır. Ayrıştırılma işleminden sonra greftler özel solüsyonlu sıvıda bekletilir.
  • Greftler özel solüsyon içerisinde bekletilirken operasyon öncesinde belirlenmiş olan kısımlara saç ekimi yapılması için micro motor ile kanallar açılır. Bu kanallara greftlerin ekimi tek tek yerleştirilir. Fue saç ekimi operasyonunda en önemli aşaması bu kısımdır.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5386″ img_size=”full”][/vc_column][vc_column][vc_column_text]

  • Kanallara yerleştirilen greftler tamamlandıktan sonra pansuman işlemi yapılmaktadır. Pansuman işlemi sonunda hastalara bandaj uygulanır. Bu bandaj sayesinde hastada oluşabilecek olan ödem oluşumu engellenmiş olur.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”Son Yazılarımız” google_fonts=”font_family:Montserrat%3Aregular%2C700|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_separator color=”black” align=”align_left” border_width=”3″ el_width=”30″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”3″ item=”basicGrid_SlideFromLeft” grid_id=”vc_gid:1641810377714-a0aa1a64-17ae-1″][/vc_column][/vc_row]

WhatsApp