jinekomasti ameliyatı

Jinekomasti Ameliyatı ve Fiyatları

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti rahatsızlığı özellikle erkeklerde testosteron ve aynı zamanda östrojen hormonlarının dengesizliğinden meydana gelen meme dokusunun değişkenlik göstermesi halidir. Meme dokusu anormal bir şekilde büyümeye başlar ve buna da jinekomasti denilmektedir. Bundan rahatsız olan hastalar jinekomasti ameliyatı sayesinde bu durumdan kısa sürede kurtulabilmektedir. Bu rahatsızlık iki memeyi aynı anda etkileyebilmektedir. İki memenin de farklı boyutlarda büyüyerek değişmesini sağlamaktadır.

 

Jinekomasti Rahatsızlığı Neden Olur?

Bu hastalık hormonların dalgalanması ile ortaya çıkmaktadır. Bu konuda en çok dalgalanan hormon testosteron hormonudur. Testosteron hormonunda belli bir miktar düşüş yaşandığı takdirde östrojen seviyesi artmaktadır. Böylece memenin büyümesine yol açmaktadır. Bazı dönemlerde ilaç kullanımı, alkol, uyuşturucu bu gibi detaylar sağlığı etkilemektedir. Bunların önüne artık İstanbul jinekomasti kliniği sayesinde fazlasıyla önüne geçilir. Bu sağlık sorunları arttıkça kişilerin psikolojik sıkıntıları da artış göstermektedir. Bu yüzden hemen önüne geçilmesi gerekmektedir.

 

Jinekomasti Rahatsızlığının Çeşitleri Nelerdir?

Bu hastalığın çeşitliliği 3 tip olarak sınıflandırılmaktadır. Bunlardan ilki glandüler tip jinekomasti olmaktadır. Bu tür rahatsızlık kadın memesine benzer oldukça sert ama süt vermeyen meme cinsidir. Diğer bitip rahatsızlık ise yağlı tip jinekomasti olmaktadır. Burada da yağ dokusu ağırlıklı olarak oluşmaktadır. Son olarak karışık tip jinekomasti olan ise glandüler ve aynı zamanda yağ doku fazlalığından meydana gelmektedir. Bunlar artık fazlasıyla yaygın olan ama erken çözüm konulan rahatsızlıklardır. Bunun önüne İstanbul jinekomasti merkezi rahatlıkla geçmektedir. Doğru koşulları uygun ameliyat sayesinde kişi kısa zamanda sağlığına kavuşmaktadır.

 

Jinekomasti Rahatsızlığının Belirtileri Nelerdir?

Bu rahatsızlığın en büyük belirtisi göğüslerde acı ve ağrının oluşmasıdır. Meme uçlarında akıntı meydana gelebilmektedir. Bireyin her iki göğsü arasında da büyük farklılıklar oluşmaktadır. Bazen meme uçlarının altında yumurta büyüklüğünde bir yumru hissi meydana gelmektedir. Özellikle, koltuk altı bölgesindeki lenflerin şişkinliği oluşabilmektedir. Erkeklerin vücutlarındaki cinsiyet özelliklerini kontrol eden testosteron hormonu az çalışması Mevcut olan olaylarda dengesiz bir hal alarak vücutta değişimler meydana getirmektedir. Bu olaylar boşandıktan sonra doktor ameliyat önermektedir. Bu sebepten dolayı jinekomasti ameliyatı fiyatları değişkenlik göstermektedir. Her hastalığın bu süreci farklı derecede işlenmektedir.

 

Jinekomasti Nasıl Teşhis Edilir?

Bu rahatsızlık öncelikle doktorun yaptığı bazı muayeneler ile gerçekleşmektedir. Doktor muayene ederken aynı zamanda bu doğrultuda hastaya ve ailesine çeşitli sorular sormaktadır. Daha sonra fizik muayenesi gerçekleştirir ve böylece tanıyı koymaktadır. Bu hastalık bazen meme kanserine yol açabilmektedir. Ama bu kanser teşhisi erkeklerde çok nadir görülmektedir. Sertlik ve nodülün varlığı olması takdirinde kişi muhakkak bir doktora başvurmaktadır. Bu süreç kişiyi psikolojik anlamında çok etkilemektedir. Özellikle bireyin yaşı küçük ise özgüven eksikliği fazlasıyla yaşanmaktadır. Bunun yanında içine kapanma, ortama girmeme, kendinden utanma gibi tepkiler ile karşılaşılmaktadır.

 

Jinekomasti Rahatsızlığı Nasıl Geçmektedir?

Bu hastalığa ilk önce başlangıcında ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Rahatsızlık eğer ergenlik döneminde çıktıysa bir süre beklenmektedir. Bu doğrultuda üç ya da altı ay arasında sürekli periyodik muayeneler gerçekleşmektedir. Bu muayenelerin sonucunda eğer hala rahatsızlık devam ediyorsa ilgili hekim muhakkak ameliyata başvurmaktadır. Hormonal bozukluk ilaçla tedavi ile geçebilecek ise genellikle iki yıldan daha kısa bir sürede tedavi kendini göstermektedir. İlaçla tedavi ile geçmiyorsa kesinlikle bir ameliyata başvurulması gerekmektedir.

 

Jinekomasti Meydana Gelen Bireylerin Psikolojik Yapısı Nasıldır?

Bu bireylerde anatomik bir bozukluk meydana geldiği için kişiler utanç verici ve stresli günler geçirmektedir. Büyük oranda özgüven ile ilgili sıkıntılar yaşamaktadır. Özellikle ergenlik dönemindeki bir bireyde meydana geliyorsa spor salonu gibi toplu odalarda giyinemez ve çeşitli aktivitelere katılmamaktadır. Kendini beğenmediği için sürekli kendinde bir kusur bulmaktadır. Bu durumda kesinlikle profesyonel bir desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu sebepten dolayı jinekomasti ameliyatı yaygın olarak yapılmaktadır. Ameliyattan sonra kişiler sağlıklarına kavuşarak anormal büyüyen memenin önüne geçmiş olmaktadır.

 

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Jinekomasti günümüzde oldukça yaygın olarak dikkat çeken vakalar arasındadır. Bu sebepten dolayı ameliyatı fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu ameliyatın fiyatı için kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. Ameliyatın fiyatları yapılacak operasyona bu operasyonun uzunluğuna ve kişiye göre değişim göstermektedir. Genellikle jinekomasti ameliyatı fiyatları bütçelere uygun olacak şekilde yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında kişide hafif ağrılar meydana gelebilmektedir. Özellikle kol omuz bölgelerini hareketi yasaklanmaktadır.

 

WhatsApp