Kol Ve Uyluk Germe Ameliyatı

Kol Ve Uyluk Germe Ameliyatı

Sık kilo alıp vermek, hamilelik sonrası kilolar, düzenli olarak spor yapılaması ve artan yaş ile birlikte vücut derinin çeşitli alanlarında sarkmalar ortaya çıkar. Deri sarkmalarını en çok görüldüğü yerler kollar ve bacaklardır. Vücutta oluşan bu sarkmalar kişilerin kendilerini daha yaşlı hissetmelerine ve uzun vadede özgüven sorunu yaşamalarına neden olmaktadır. Yapılacak minik estetik operasyonlar ile bu sorunun önüne hızlıca geçilebilmektedir.

 

Koldaki Sarkmalar Nasıl Önlenir?

Kol germe estetiği ile kollarda oluşan sarkık görünümün düzetilmesi sağlanır. Yapısı gereği gevşek olan üst kol altı dokusu düzenli spor ile bir miktar düzeltilebilmektedir. Ancak ağır derecede gerçekleşen sarkmalar için cerrahi müdahale gerekmektedir.

Cerrahi yöntemle üst koldaki fazla yağlar ve deri alınır. Kesi izi kola paralel olacak şekilde saklanır. Bu sayede ameliyat izinin en aza indirgenmesi sağlanır. Sarkmanın çok olduğu ve derideki boşluğun dirseğe kadar uzandığı durumlarda operasyon sonrası hafif izler kalabilmektedir.

 

Bacaktaki Sarkmalar Nasıl Önlenir?

Vücutta sarkma görülen yerlerden biri de iç bacaklardır. Sık kilo alıp verme, spor yapmamak ve yaşlanma ile iç bacak bölgesinde gevşeme yaşanır. Bu durum, estetik sorunlar ile birlikte yürürken sürtünmeye yol açacağı için hastaları rahatsız etmektedir.

İç bacaklar cilt yapısını inde olması nedeni ile düzeltilmesi zor bir bölgedir. Bu yöntemlerden biri uyluk germe estetiğidir. Bu operasyon ile birlikte bacakların üst ve iç tarafında oluşan yağlanma ve deri bolluğu alınır. Bacakta bir miktar incelme meydana gelmekle birlikte asıl etki iç bacaklarda meydana gelir.

Kasıkların iç tarafında yatık bir iz bırakacak şekilde deri ve yağ fazlası çıkartılır gerilerek dikilir. Zayıf olan hastalarda kesi izi kısa bir iz bırakmaktadır. Deri bolluğu fazla olan hastalarda, iz zamanla aşağı doğru uzayabilmekte ve cinsel organı deforme edebilmektedir. Bunu önlemek için, deri ve yağ fazlası dikey bir iz bırakacak şekilde çıkarılır. Operasyon öncesinde ise hastaya Liposhaping uygulanır.

 

Kimler Ameliyat Olabilir?

Bu tip estetik operasyonlar genellikle 40 yaş üzeri kadınlara uygulanabilmektedir. Kilo alıp vermek ve yaşlanma sebebi ile ortaya çıkan bu sorun fazla yağlanma olması durumunda daha erken ortaya çıkabilmektedir.

Hastaların vücut gelişimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Ayrıca operasyon için hastaların iç bacaklarında, normalden daha fazla yağ dokusunun birikmiş olası gerekmektedir. Operasyon yapılabilmesi için bölgede bulunan derinin normalden fazla ve sarkmış olması gerekmektedir.

Bunu ile birlikte kol ve uyluk ameliyatı talep eden hastaların; kronik bir hastalığı olmamalıdır. Ameliyat öncesinde, var ise kronik hastalıkları belirlenmeli, yağ değerleri ve kilo oranları hesaplanmalıdır. Uyluk germe ameliyatı, genellikle obezite tedavisi görmüş ve vücudunda bollaşmış deri bulunan hastalara uygulanabilmektedir.

Operasyondan en az 3 hafta önce, hastaların sigara ve tütün ürünlerini kullanmayı bırakması tavsiye edilmektedir. Ameliyattan 6 saat öncesinde aspirin ve farklı kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.

Zayıflamaya yardımcı olarak kullanılan ilaçların ve bitkisel ürünlerin, operasyondan en az 1 hafta önce bırakılması gerekmektedir. Özelikle keten tohumu, kiraz sapı, domates çekirdeği ve yeşil çay gibi bitki çayları tüketilmemelidir.

 

Ameliyat Sonrası

Bu tip operasyonlar, tam anlamıyla kalıcı olmamaktadır. Hastaların ameliyat sonrasında aşırı kilo alıp vermesi ya da yaşının ilerlemesi sonucunda bölgedeki deride yumuşama ve sarkma görülebilmektedir.

 

Kol ve Uyluk Germe Fiyatları Nedir?

Kol germe fiyatları ve uyluk germe fiyatları hastanın tercih ettiği operasyona ve hastanın durumuna göre değişebilmektedir. Bu sebeple fiyatlar kişisel olarak belirlenmektedir. Yaptırılacak operasyonun fiyatlandırması ancak muayene sonucunda belirlenebilir.

 

WhatsApp