Meme Dikleştirme Fiyatları 2023

Göğüsleri düşük ya da sarkmış olan kişilerin estetik bir görünüm kazanması için yaptırdıkları işlemlerden biri meme dikleştirmedir. Özellikle hızlı kilo alıp verme ya da doğum sonrası emzirme süreçlerinde göğüslerde sarkma meydana gelebilmektedir. Aynı zamanda genetik yatkınlık nedeni ile sarkık göğüs problemleri de pek çok kişide yaşanmaktadır. Meme dikleştirme işlemleri ile birlikte daha dik göğüslere sahip olmak mümkündür. Cilt dokularını yenileyerek esnekliğin tekrar kazandırılması sağlanan bu işlem ile istenen göğüs şeklinde sahip olunmaktadır.

Meme dikleştirme ameliyatı cerrahi işlemlerden biridir. Eski görünümü ile karşılaştırıldığında daha esnek ve dik bir form elde edilmektedir. Büyük meme ölçüsüne sahip olan kişilerde de sarkma yaşanmaktadır. Bu gibi problemler ileride bel ve sırt ağrılarına ve ciddi sağlık sorunlarına da neden olmaktadır. Kişiler erken yaşta bu sarkmaları giderecek meme dikleştirme ameliyatı olarak bu sorunlardan kalıcı bir şekilde kurtulmaktadır. Vücudunun daha şekilli ve estetik görünmesini isteyen pek çok kadın meme dikleştirme ameliyatı olarak isteği görünüme kavuşmaktadır.

 

Meme Dikleştirme Fiyatları 2022 Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı hem sağlık açısından hem de estetik görünüm bakımından oldukça etkilidir. Meme dikleştirme ameliyatı büyük ve düşük göğüslü olan kişiler için faydalı olan işlemlerden biridir. Özellikle memenin dik bir şekilde kalması kişinin hareket kabiliyetini de arttırmaktadır. Son zamanlarda bu problemi yaşayan pek çok kişi tedavi ve ameliyat için araştırma yapmaktadır. Meme dikleştirme fiyatları 2022 yapılan yere ve ameliyat ölçüsüne göre değişiklik göstermektedir. Kişiye yönelik bir tedavi programı geliştirilerek ona uygun bir fiyat verilmektedir.

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Yaptırmak İçin Kimler Uygundur?

Meme dikleştirme ameliyatı hızlı kilo alıp vermeye bağlı göğüste sarma yaşayan ve genetik sarma sorunları bulunan kişilere yapılmaktadır. Meme dikleştirme ameliyatı doğum sonrası belirli bir süre emzirmeye bağlı olarak da sarkma yaşayan kadınlara önerilen ameliyatlardan biridir. Büyük ve iri göğüslü olan pek çok kişide de sarma zaman içerisinde belirgin olmaktadır. Bu nedenle meme dikleştirme ve küçültme ameliyatı yapılması önerilmektedir. Bu ameliyat ile beraber kişiler bel ve sırt ağrısı ya da ileride fıtık oluşumunun da önüne geçmektedir.

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bu ameliyat özellikle cerrahi bir işlem olduğundan kişilerin en az 1 gün gözetim altında kalması önerilmektedir. Ağır işler yapmak ya da ağır kaldırmak kesinlikle yasaktır. Özellikle ilk 1 ay kişinin hareketlerine dikkat etmesi önerilmektedir. Bol sıvı ve su tüketimi yapılmalıdır. Hızlı iyileşme ve toparlanma için kişiler en az 2 hafta boyunca korse takmalıdır. Bu korse ödemin azalmasına ve göğüslerin dik bir şekilde almasına da yardımcı olmaktadır.

 

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı öncelikle uzman hekim gözetimi ve muayenesi ile yapılmaktadır. Muayene sonucunda kişinin ameliyata uygun olup olmadığına karar verilir. Ameliyata uygun olan kişiler için bir gün verilerek o gün içerisinde ameliyat işlemleri başlatılır. Ameliyat yaklaşık 2 saat sürmektedir. Mastopeksi olarak bilinen bu işlem hastaya anestezi verilerek yapılmaktadır. Cerrahi bir müdahale gerektiren uygulamalardan biridir. Fazla olan meme dokusu ve yağı alınarak diğer iki kısmın birleştirilmesi sonucunda ameliyat tamamlanır.

 

Meme Küçültme Operasyonu Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar?

Operasyon sonrasında iyileşme süresi toplamda 1 ay olarak bilinmektedir. Kişi 1 ay boyunca uyması gereken zorunlulukları yerine getirerek 1 ayın sonunda normal hayatına kaldığı yerden devam etmeye başlamaktadır.

 

WhatsApp