Rinoplasti

SELDA HAIR CENTER

ÖMÜR BOYU GARANTİ

"mükemmel sonuçlar için küçük dokunuşlar"

SELDA HAIR CENTER

TRANSFER

"mükemmel sonuçlar için küçük dokunuşlar"

SELDA HAIR CENTER

KONAKLAMA

"mükemmel sonuçlar için küçük dokunuşlar"

Rinoplasti

Burun şeklinde doğumsal veya kaza, yaralanma gibi sebeplerden oluşan eğrilik nedeniyle nefes alma problemleri yaşanabilir. Kemik ve kıkırdak yapılarında birtakım değişikliklerin gerçekleştirilmesi için cerrahi müdahaleye gerek duyulacaktır. Bu tür işlemlerin detaylarını, fiyatlarını ve süreçlerini öğrenebilmek için bizlerden bilgi almayı ihmal etmemelisiniz.

rinoplasti

Rinoplasti Nedir?

Burun estetiği olarak da bilinen ve diğer adıyla Rinoplasti şeklinde ifade edilen işlem sayesinde burundaki sorunların düzeltilmesine olanak verilmektedir. Doğal görünümlerin elde edilmesine özen gösterilen bu işlemle birlikte fonksiyonu yitirmemesine dikkat edilecektir. Cilt ve burun yapısında ameliyatın gerçekleştirilmesi için belirli tekniklere başvurulur. 

Kişiye özgü olarak belirlenecek açık ve kapalı tekniklerin detaylarını uzman doktorunuzdan öğrenmeniz gerekmektedir. Aşırıya kaçmayacak şekilde burunun kalkık ve sivri olmasını isteyen kişiler için buna uygun planlama yapılır. Ancak kişinin rahatsız olmasını gerektirecek bir fazla kalkık ve sivri görünüme yer verilmemektedir.

 

SELDA HAIR CENTER

selda hari center logo

Rinoplasti Kimlere Yapılır?

Dıştan bakıldığında burun görünümünde sorun olan kişilere bu uygulama yapılmaktadır. Burun kemerinde veya burun ucu genişliğinde sorun yaşayan kişilerin, burun ucu düşüklüğü olanların, travma veya tümörlerden dolayı burun yapısında değişiklik meydana gelen kişilerin düzeltmeleri talep etmesi mümkün olacaktır.

Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Burun yapısının yeniden şekillendirilmesi amacıyla yapılan Rinoplasti işlemi için açık ve kapalı teknikler bulunmaktadır. Burun deliklerinin iç kısmından girilerek açılan kesi yardımıyla yapılan işlemler kapalı olarak adlandırılırken, burun ucundan kesi açılması yöntemi ise açık teknik olarak adlandırılmaktadır. Kapalı teknikle gerçekleştirilecek Rinoplasti uygulamasında yara izinin gizlenmesine olanak verilir ve hasta daha kısa sürede iyileşir.

Rinoplasti İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastanın geçmişine yönelik birtakım sorular sorularak hangi ameliyatları olduğu veya hangi ilaçları kullandığı sorgulanır. Bununla birlikte beklentisine yönelik sorular yöneltilerek analizlerin ve planlamaların iyi bir şekilde yapılması sağlanır. İhtiyaca en uygun müdahalenin yapılması son derece önemlidir. Memnun eden sonuçların sağlanması amacıyla burun yapısı ile yüz dış hatlarının uyum içerisinde olmasına dikkat edilir. Burun görünümünüzü etkileyen ve estetik açıdan verimli sonuçları almanıza olanak veren operasyonda en ufak bir hatanın dahi yer almaması için uzman doktorlara başvurmaya dikkat etmelisiniz.

Rinoplasti Operasyonu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Operasyonun ardından kişilerin tam iyileşme sürecini tamamlamaları için yaklaşık 7 günlük süreç bulunmaktadır. İşinize, okulunuza veya sosyal yaşamınıza geri dönebilmeniz için 3 haftalık bir dönemde dikkatli davranmanız gerekir. Burun yapısının son halini alması ise yaklaşık 10 ay içerisinde mümkün olacaktır. Burun bölgesine hiçbir darbe almamaya özen göstermeniz gerektiğini aktarıyoruz. 

Sizler de kan sulandırıcı almamanızı önerecek olan doktorunuzun tavsiyesine göre adım atabilirsiniz. Bu süreçte sauna veya sıcak buhar gibi tansiyonu artıracak olan aktiviteleri gerçekleştirmemeli, travmalardan ve yaralanmalardan uzak durmalısınız. Aksi halde şişme gibi problemlerin bir süre daha devam edebileceğini unutmamalısınız. Eğer ikinci bir operasyonu yaptırmanız gerekirse, böyle bir kararı alacak olan doktorunuz ilk uygulamadan sonra 1 yıl kadar beklemenizi tavsiye edecektir.

HEMEN ARA

+0090 553 890 7895

MAİL ADRESİMİZ

info@seldahaırcenter.com

Adres

Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd, Şişli/İstanbul

WhatsApp chat