Hair Transplant Turkey Results

Saç Ekimi Türkiye Sonuçları

Saç ekimi Türkiye sonuçları estetik iyileşmedir. Saç ekimi sonuçları kişiden kişiye değişir. Bu sadece saç ekimi Türkiye sonuçları için değil, her yerde uygulanan saç ekimi sonuçları için de geçerlidir. Kişiler kendilerini iyi hissetmek, özgüvenlerini artırmak, çekici olmak, daha genç görünmek, iş hayatında rekabetçi olmak için saç ekimi yaptırmak isterler. Saç ekimi konusunda derinden hissedilen bu motivasyon, saç ekimi sonuçları ile ilgili beklentilerimize de yansımaktadır. Bu motivasyonla kişi saç ekimi sonuçları hakkında şu soruları sorabilir:

Saç ekiminden sonra nasıl görüneceğim?
Türkiye’de saç ekiminden sonra saçlarım ne zaman uzar?
Sonuç saç ekimi yaptıran arkadaşlarım kadar başarılı olur mu?
Saç ekimi sonucum ömür boyu kalır mı?

Saç ekimi öncesinde hastaların tüm soruları doktor ile detaylı bir şekilde konuşulmalıdır. Bunlar arasında iki önemli konu hastalar tarafından anlaşılmalıdır.

Bunlar, Türkiye’deki saç ekimi sonuçlarının kişisel olduğu ve diğer saç ekimi yaptıran hastalarla karşılaştırılmaması gerektiğidir. Elde edilen nihai sonuç hastanın isteklerini yansıtacaktır ve ideal sonuca ulaşmak için doktorun birçok değişkeni göz önünde bulundurması gerekir. Bu değişkenler hastanın yaşı, cinsiyeti, saç dökülme şekli, saç dökülmesinin devam edip etmediği, saç tipi, rengi, baş ve yüz şekli, saçlı derinin anatomik ve fizyolojik özellikleridir. Saç ekimi sonuçları tüm bu değişkenlere göre değerlendirilebilir.

Saç ekimi sonuçlarım arkadaşımınki kadar başarılı olur mu?

Aynı yaş ve cinsiyetten olsalar bile iki kişinin saç ekimi sonuçlarını karşılaştırmak yanlıştır. İlk dikkat edilmesi gerekenler başın şekli, saç dökülme tipi ve saç dökülme derecesidir. Ancak saç tellerinin kalınlığı, her bir saç kökünde bulunan saç teli miktarı, düz mü, dalgalı mı, kıvırcık mı olduğu, saç rengi, saç rengi ile saç derisi arasındaki kontrast farkı gibi birçok faktör saç rengi ile saç derisi arasındaki kontrast farkı gibi pek çok faktör saç renginde etkilidir. Elde edilen sonuçlar.

Ekilen saç kökü sayısının aynı olması herkeste aynı sonucun alınacağının garantisi olamaz.

Kalın saç kökleri, ince ve fazla saç içeren tekli köklerle elde edilen sonuçlara göre daha dolgun bir sonuç alınacağı aşikardır. Kıvırcık saç telleri daha kamuflaj etkisine sahiptir. Cilt ile kontrast farkı azaldıkça daha dolgun bir görünüm ortaya çıkar. Bu, beyaz saç ve açık ten ile siyah saçın açık tenden daha dolgun görünen bir saç ekimi ile sonuçlanacağı anlamına gelir.

Türkiye Saç Ekimi Sonuçları Ne Zaman Görülür?

1., 3. veya 6. aylarda Türkiye saç ekimi sonuçlarının nasıl olacağını %100 başarı ile tahmin etmek mümkün değildir. Yalnızca istatistiksel ortalamalardan söz edilebilir. Genelde saç ekimi sonrası ekilen saç köklerinin içerdiği saç kökleri 1. ayda dökülür, 3. ayda tekrar saç üretmeye başlar ve sonuç çıkmaya başlar, %60-80 oranında sonuç alınır. altıncı ayda, kesin sonuç ise bir yılın sonunda ortaya çıkar.

WhatsApp