Saç Ekimi

Saç Ekimi için hemen ücretsiz muayene formumuzu doldurun ve uzman ekibimiz size ulaşarak süreç hakkında bilgi verip, size özel fiyat teklifinde bulunsun.

Mükemmel Sonuçlar için Küçük Dokunuşlar

Selda Hair Center

Saç Ekimi Nedir?

Saçların dökülmesi ile beraber cansız bir görünüm oluşmaktadır. Bu görünümü ortadan kaldırmak isteyen kişiler saç ekim işlemlerine başvurmaktadır. Saç ekimi işlemleri farklı teknikler üzerinden kişiye özel hazırlanarak uygulanmaktadır. Saç ekimi saçın gerekli görülen yerlerine ve eksik saç yüzeyine uygulanarak yapılmaktadır. Saç kökünün aktif olmadığı alanlara uygulanan bu ekim işlemleri beraberinde cilt yüzeyinde tekrar canlanmayı bekleyen saç kökleri oluşmaktadır. Saç ekimi işlemleri kişiye yönelik farklı işlem olanakları da sunmaktadır.

Saç ekimi işlemleri saçın dökülme oranına göre belirlenmektedir. Hazırlanan fue tekniği ile saçlar eskisinden çok daha fazla ve güçlü çıkmaya başlamaktadır. Kökleri tekrar canlandırmaya yönelik yapılan bu işlem ile beraber saçlar parlak ve sık çıkmaktadır. Kellik problemleri için uygulanan saç ekim işlemleri arasında fue saç ekimi son dönemin en popüler uygulamalarından biridir. Doğal işlemlerden biri olan fue saç ekimi sayesinde kişinin kendi doğal saçları yüzey üzerinde çıkmaya başlamaktadır. Tüm saç yüzeyi için uygulanan işlemlerden biridir.

 

Saç Ekim İşlemi Kimler İçin Uygundur?

Saç ekim uygulamaları 50 yaş ve üzeri saç dökülme problemi yaşayan herkes için uygundur. Aynı zamanda tekniğe bağlı olarak erken yaşta saç dökülme sorunları ile karşılaşan kişilerde de saç ekimi işlemleri önerilmektedir. Kadınlarda hormonal ya da doğum yapmaya bağlı olarak bölgesel saç dökülme sorunları yaşanmaktadır. Bölgesel kelliği gidermek amacı ile saç ekimi işlemleri kadınlara da uygulanmaktadır. Erken yaşta saçları dökülmeye başlayan kişiler kellik ilerlemeden saç ekim tekniklerinden faydalanmaktadır. Ardından saçlar eski doğal görünüme kavuşmaktadır.

 

Saç Kaybı Sorunları Neden Yaşanır?

Saç kaybı yaşamanın günümüzde pek çok farklı sebebi bulunmaktadır. Stres bu sebepler arasında ilk sırada yer almaktadır. Özellikle iş hayatında sıkıntılı ve stresli işler yapan kişilerde erken yaşta saç dökülme problemleri yaşanmaya başlamaktadır. Saç dökülme hormonal ya da belirli bir ilaç kullanımı ile de mümkündür. Saçların dökülme nedenlerinin arasında genetik yatkınlık da yer almaktadır. Genetik olarak saç dökülme problemleri yaşayan kişilerde saç kaybı yaşanmaktadır. Saçların zaman içerisinde hızlı dökülmesi ile kellik gibi durumlarla karşılaşmak mümkündür. Saç dökülme oranına göre uygun bir teknik tercih edilerek anında müdahale edilebilmektedir.

 

Saç Ekim Fiyatları 2022 Nedir?

Saç ekimi fiyatları 2022 için merkezimiz üzerinden bilgi almak mümkündür. Yenilenen teknikler ile beraber kişiye uygulanan işlemlerde saç ekimi fiyatları 2022 güncel fiyatlandırma uygulanmaktadır. İşlemlerin kaliteli ve kesin sonuç vermesi ile beraber saç ekimi fiyatları 2022 pek çok kişinin bütçesine uygun şekilde hazırlanmaktadır. Fue tekniği ve Dhi saç ekim teknikleri kişilerin kesin sonuç almalarını sağlayan saç ekim yöntemleri arasına girmektedir. Saç ekim uygulamalarından kısa sürede sonuç almak isteyen kişiler firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgi almaktadır.

 

Saç Ekimi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Saç ekim işlemleri ilk olarak ense bölgesinde bulunan saç köklerinin alınması ile yapılmaktadır. Alınan bu saç kökleri saçın üst ve yan kısımlarında bulunan açıklıklara ekilmektedir. Saç ekim için uygulanan bu tekniğe greft adı verilmektedir. Greftler saçın tüm yüzeyini kaplayacak şekilde çeşitli işlemlerden geçerek kişinin saç yüzeyine uygulanmaktadır. Bazı kişilerde kol ya da göğüs bölgesinde bulunan kıl köklerinin alınması ile de saç ekim işlemleri yapılmaktadır. Kişilerde bulunan açıklığa göre birkaç saat saç ekim işlemleri devam etmektedir. Maksimum işlem süreci ise 3 saat sürmektedir.

 

Saç Ekimi İçin Hangi Ekim Yöntemleri Kullanılmaktadır?

Saç ekim yöntemleri arasında yer alan fue saç ekimi teknik ve uygulama bakımından oldukça fazla kişinin tercih ettiği işlemlerden biridir. Saç ekimi esnasında kalıcı sonuç görmek isteyen kişiler bu teknikten yararlanmaktadır. Saç ekimi uygulamaları tamamen kişiye yönelik şekilde yapılmaktadır. Dhi saç ekimi tekniği de uygulanan bir diğer saç ekim işlemlerinden biridir. Fue ile benzer özelliklere sahip olan bu teknik kısa sürede saçların doğal bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır. Fue tekniğinde küçük izler oluşabilmektedir. Fakat tüm yüzey için saç ekim işlemleri tamamlanmaktadır.

 

Saç Ekim İşlemi Sonunda Saçlar Tekrar Dökülmeye Başlar mı?

Saç ekim işlemi sonunda saçların tekrar dökülüp dökülmeyeceği de merak edilmektedir. Uygulama sonunda saçlarda tekrar dökülme yaşanması normaldir. Bu saç dökülme ile beraber saç kökleri daha canlı bir şekilde uzama gerçekleştirmektedir. Saçların orjinal haline geri dönmesi için 3 veya 4 ay bekleme süreci bulunmaktadır. Bu süre aralığında dökülen tüm saçlar eskisinden daha güçlü ve canlı bir şekilde çıkmaya başlamaktadır. Uygulanan saç ekim işlemlerindeki temel amaç saç köklerini korumaktadır. Bu nedenle dökülen saçlarda saç kökleri deri altında tutunmaya devam eder.

Ekimi Yapılan Saçlar Doğal Bir Görünüm Kazandırır mı?

Saç ekim işlemlerinden biri olan dhi saç ekimi ile doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Saç ekim uygulamları içerisinde yer alan dhi saç ekimi sayesinde pek çok kişi canlı ve doğal bir saç yapısına sahip olmaktadır. Ekilen saçların doğal görünmesi için uygulanan teknikler ve bakım oldukça önemlidir. Saçların gerçek saç yapısına sahip olması ile beraber doğal bir görünüm alması da mümkündür. Safir ve DHİ saç ekim işlemlerinde 1 cm başına 100 adet saç teli ekimi gerçekleşmektedir. Bu sebepler saçlar doğal bir görünüm kazanmaktadır.

 

Saç Ekim Operasyon Süreci Nasıl İlerler?

Saç ekim işlemleri tıraşlı ya da tıraşsız şekilde iki farklı yöntem denenerek yapılmaktadır. Saç dokusundan ve kökten alınan hücreler ile beraber saçların belirli yüzeyleri tıraşlanmaktadır. Saçların daha doğal bir görünüm alması için tüm saç yüzeyine uygulanan bu tıraşlama işlemi ardından deriye lokal anestezi yapılamaktadır. Mikro cerrahi aletler aracılıyla saçın kökleri deri altına nüfuz etmektedir. Tek tek alınan bu saçlar özenle saç derisine ekilmektedir. Aynı zamanda yeni saç kanalları da açılarak saçın doğal bir görünüm elde etmesi de sağlanmaktadır. İşlem 6 ila 8 saat aralığında sürmektedir.

 

Fue Saç Ekim Yöntemi Nedir?

Folicular Unite Extraction adı verilen Fue saç ekim yöntemi saça en doğal görünümü kazandırmaya yönelik geliştirilen işlemlerden biridir. Modern saç ekim uygulamaları arasında yer almaktadır. Hiçbir ağrı ya da acı hissi yaşanmadan saç ekim işlemleri tamamlanmaktadır. Lokal anestezi uygulanarak saç ekimi yapılmaktadır. Mikro aletler kullanılarak tek tek saç kökleri deri altına işlenmektedir. Yeni açılan kanallar içerisine de yeni kökler yerleştirilmektedir. Saçın tüm yüzeyine rahatlıkla uygulanan bu işlem acısız ve ağrısız olması bakımından kişilerin günlük hayatlarına devam etmeleri sağlanır.

 

Fue Saç Ekim İşlemleri Avantajları Nelerdir?

Kıl köklerinin saç kanallarına ekilmesi ile gerçekleşen Fue saç ekim işlemleri saça doğal bir görünüm sunmaya yardımcı olmaktadır. Bu işlem en hızlı ve kesin sonuç veren saç ekim teknikleri arasına girmektedir. Herhangi bir acı ya da iz bırakmayan bu işlem aynı zamanda sık ekim işlemleri ile beraber saçın daha gür ve canlı çıkmasını sağlamaktadır. Etkili ve kesin sonuç görmek isteyen pek çok hasta merkezimiz içerisinde yer alan fue saç ekim uygulamalarından faydalanmaktadır. Bu işlem 3-4 ay sonunda canlı saç görünümü sunmaktadır.