Saç Ekimi

saç ekimi

Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

Fue tekniğinde çizgi şeklinde yaralar ve dikiş izleri meydana gelmediği için donör bölgesi birkaç gün içinde ayırt edilemez hale gelmektedir.

Eskiden Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olarak adlandırılan Foliküler Ünite Eksizyonu (FUE), foliküler ünite saç ekim prosedüründe donör kılları çıkarmanın veya “toplamanın” bir yöntemidir. FUE saç ekim cerrahisinde deride foliküler bir ünite etrafındaki deride küçük, dairesel bir kesi yaparak onu çevreleyen dokudan ayıran bir alet kullanılır. Ünite daha sonra doğrudan kafa derisinden çıkarılır (çekilir) ve küçük bir açık delik bırakılır.

Bu işlem, saç ekimi cerrahı, planlanan saç ekimi için yeterli foliküler ünite toplanana kadar tekrarlanır. Bu işlem 6 saat veya daha fazla sürebilir ve büyük seanslarda ardışık iki gün içinde gerçekleştirilebilir. Yaklaşık 1 mm büyüklüğünde olan donör yaraları yedi ila on gün boyunca tamamen iyileşir.

Greftler alınmadan önce, ince uçlu bir alet kullanılarak saç derisinin kelleşen bölgesinde minik “alıcı bölgeler” açılır. Greftler daha sonra sağlıklı saç üreten foliküllere dönüşecekleri alıcı bölgelere yerleştirilir.

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi uygulamasında kullanılan medikal kalem sayesinde kısa sürede kanal açılıp, aynı anda saç kökü yerleştirilmektedir. Böylelikle tek seferde iki işlem uygulanmış olmaktadır.

Bu yöntemle toplanan saçlar doğrudan bölgeye ekilir. “DHI Pen” adı verilen aletle uygulanır. Saçlar kalemlere yerleştirildiğinde, doğrudan hedef bölgeye ekilir. Bu yöntemde, kanallar greft boyutunda oluşturulduğundan, daha az nakil ve daha az kanama vardır.

Saç ekimi bu yöntemde aşamalı olarak yapılır. DHI’nin aşamaları şöyle sıralanır:

  1. Toplama: Bu aşamada, 1 çaptan küçük bir bölge çıkarılır ve “mikro motor” adı verilen özel bir aletle toplanır. Yara izi bırakmaz ve toplanan saçlar hemen nakli için hazırdır.
  2. Düzenleme: Saç, uzunluğuna uygun kanalları içeren kalemlere yerleştirilir.
  3. Saç Ekimi: Kalemlerin içindeki saçlar doğrudan kel bölgeye uygulanır, böylece tüm saçların aynı anda ekilmesine olanak sağlayan kanallar oluşturulur. Saç bölgedeki açı ve derinliğe göre kolayca aktarılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekimi ve Estetik

Bizi takip et

İletişim

Selda Hair Center

WhatsApp