sakal ekimi fiyatları 2022

Sakal Ekimi Fiyatları 2022

Sakal Ekimi

Sakal, erkekler için oldukça önemli bir aksesuar olmaktadır. Farklı nedenlerden dolayı erkekler sakal dökülmesi yaşayabilmektedir. Bu da kimi zaman özgüven eksikliği, hastalık ve bunun gibi sebeplere neden olmaktadır. Bazı erkeklerde sakallar seyrek dökülürken, bazılarına ise tamamen döküle bilmektedir. Bunun yanında sakalları hiç çıkmayan köse sakallı erkekler de mevcuttur. İşte bu yüzden geliştirilen sakal ekimi son yıllarda fazlasıyla ilgi görmektedir.

Ekim sayesinde sakallar belirli süreler içerisinde çıkarak kişinin kaybettiği özgüveni geri kazandırmaktadır. Bu ekim yani sakal ekimi belli işlemlerden geçerek gerçekleşmektedir. Bu işlemler oldukça hassas ve dikkatli yapılması gereken bir süreçtir.

sakal ekimi fiyatları 2022
sakal ekimi fiyatları 2022

Sakal Ekimi İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Saç ekimi işlemi, son zamanlarda fazlasıyla talep gören bir işlemdir. Uygulama saçtan alınacak kök sayesinde erkeklerin mevcut olan sakallarında ya da bıyıklarında meydana gelen seyrek olan bölgelere ekilme işlemidir. Uygulamada oldukça dolgun çıkan sakallara, sahip olabilmek mümkündür. Genelde sakın yapısı saçtan çok farklı olmaktadır. Bu sebepten dolayı sıklıkla boyundan çıkarılacak kökler tercih edilmektedir. Alınan bölge çoğunlukla ense bölgesidir. Sayede yoğunluk artarak sakal ekimi işlemi lokal anestezi sayesinde birkaç saat zarfında ekilmiş olmaktadır.

 

Sakal Ekimi İşleminde Kanallar Nasıl Açılır?

Burada mevcut olan kanallar, mikro kanallardan oluşmaktadır. Bıçak yerine iğne uçları kullanılmaktadır. Bunun dışında açı düzgün ve doğrusal bir şekilde sağlanmaktadır. Açılan kalınlıklar 0.6 ile 0.7 milimetre kalınlığındadır. Bu şekilde ekilen sakallar yaklaşık 8 saat içerisinde halledilmektedir. İşlem ne kadar uzarsa sakal fiyatı da aynı doğrultuda artmış olmaktadır. Son zamanlarda sakal ekimi fiyatları 2022 yılında farklılık göstermektedir. Sakal işlemlerinde uygulanacak bölgenin hacmi kök miktarı fiyatları etkilemektedir.

 

Sakal Ekimi Sonrası İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kişiler sakalları ektirdikten sonra, bu bölgede hafif bir şekilde kızarıklık meydana gelmektedir. İşlem bittikten sonra yaklaşık olarak 24 ile 48 saat sonrası bölgede yıkama ve aynı zamanda temizleme işlemi sağlanmaktadır. Yavaş bir şekilde kıl kökleri de kendini göstermeye başlamaktadır. Sakal çıkımı yaklaşık olarak 1-2 hafta içerisinde kendini göstermeye başlamaktadır. Burada oluşan kan akışı sayesinde oldukça doğal bir görüntü elde etmektedir. Bölgenin oldukça hassas bir şekilde korunması gerekmektedir.

 

Sakal Ekimi İşlemi Fiyatları Nasıl Olmaktadır?

Bu ekimindeki fiyatlar kök miktarına ekimlerin hangi işlem doğrultusunda yapılacağına ve birçok nedene bağlı olarak değişmektedir. Mevcut fiyat aralıkları, son dönemde değişkenlik göstermektedir. Özellikle sakal ekimi fiyatları 2022 yılında diğer yıllara göre biraz daha artış göstermektedir. Bunun en büyük sebebi işlemin daha kısa sürmesi ekimlerin daha bilinçli olması, daha fazla kök miktarı kullanılmasıdır. Bu ekim işleminde bazen genetik sebep, bazen yaralanma veya kazaya maruz kalma, yanma buna benzer nedenlerden dolayı sakal ekimine ihtiyaç duyulmaktadır. Son dönemlerde kişiler görüntülerini değiştirmek istediklerinde de sakal ekimi sürecine başvurmaktadır. İşlemde öncesinde bir muayene sonrasına gerekli bir kontrol yapılarak gerekli koşullar sağlandıktan sonra operasyona başlanır.

 

WhatsApp