Six Pack Ameliyatı Ve Fiyatları

Six pack ameliyatı genel olarak karın kası estetiği anlamına gelmektedir. Günlük hayatımızda çokça karşılaştığımız, six pack ameliyatı Türkiye genelinde baklava karın estetiği olarak da isimlendirilmektedir. Six pack daha çok erkekler tarafından yaptırılmakta ve erkeklerin karın bölgelerine kas görüntüsü kazandıran etkili bir ameliyat türü olmaktadır. Erkeklerde karın bölgesinde belirgin bir şekilde bir kontür oluşumu sağlayan ameliyat genelde daha fit bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler için uygulanmaktadır. Böyle bir görüntüye sahip olmak isteyen kişiler bol diyet ve spor yaparak uzun süre ve fazla çaba harcamaktadırlar. Fakat six pack ameliyatı ile kısa sürede kolayca istedikleri şekillere ulaşabilirler.

Six Pack Ameliyatı Ve Fiyatları 2022

Genelde karın bölgesinde göbek deliğimizden başlayarak, göğüs bölgemize kadar olan bölümlerde baklava dilimleri bulunmaktadır. Fakat bunları çıkarmak için uzun süreler spor yapmak gerekmektedir. Bu noktada kişi çok kısa yoldan böyle bir vücuda sahip olmak için six pack ameliyatı olmaktadır. Bu noktada six pack ameliyatı fiyatları belirlenirken, uzman bir hekim ile iletişime geçmek en doğru davranış olacaktır.

Bir hekim ile görüşmeden fiyat konusunda bilgi edinmek olanaksız olmaktadır. Genel olarak bu operasyonda six pack ameliyatı fiyat 2022 fiyatları belirlenirken; operasyonda yapılacak olan işlemler istenilen görüntü doğrultusunda farklı ek işlemlere tabi tutulmaktadır. Böyle bir operasyona karar verdiğiniz noktada kendinizi muayene ettirdikten sonra istediğiniz görüntüyü uzman hekiminize anlatırsınız ve sonrasında  six pack ameliyatı fiyatları size verilmektedir. Fiyatlarda çok fazla değişiklikler olmaktadır. Bir kişinin karın bölgesinde yoğun şekilde yağlanma olması operasyon esnasında gerekli olduğu için liposuction işlemi gerektirmektedir.

Bu işlemde yapılan ana işleme ekleme olarak hastanın yağ oranına bağlı olarak değişen bir uygulama olmaktadır. Başka bir operasyonda yine kişinin düz bir karın yapısına sahip olmasına karşın derisinde sarkmaların olması; operasyona ek olarak deri toparlaması işleminin yapılmasını gerektirmektedir. Yani; six pack ameliyatı fiyat 2022 fiyatları operasyonlarda farklı durumlar ortaya çıktığı için fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Aslında burada oluşan önemli bir noktada; hasta olan kişinin vücudunda istediği görüntüye göre yapılması gereken işlemler olmaktadır. Tüm bunlar düşünüldüğü zaman, six pack ameliyatı Türkiye genelinde standart bir fiyatta değildir. Bu operasyonu yaptıracak olan kişiler mutlaka önceden uzman bir hekim tarafından muayene edilmelidirler. Ayrıca; birçok kişi için yapılan bu operasyon estetik kaygı taşındığı için sigorta kapsamına girmez.

 

Ameliyat Sonrası Önemli Noktalar

Ameliyattan sonra ilk beslenme düzenini planlarken; 24 saat hastanın sıvı olarak tüketim sağlaması gerekmektedir. Ameliyat süreci tamamlandıktan sonra da hasta dengeli ve sağlıklı beslenme yaşamına alışmalıdır. Beslenme programı da uzman doktorunuz tarafından size verilmelidir. Bazı durumlarda hastalar uzman diyetisyenlerden de yardım alabilirler. Operasyondan 1 veya 2 gün sonra hasta taburcu edilirse bile ilk 15 gün mutlaka evinde dinlenmesi gerekmektedir. Ayrıca; ağır işlerde de çalışmamalıdır.

 

WhatsApp