Hair Transplant Turkey Cost

Türkiye Saç Ekimi Fiyatları

Türkiye saç ekimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin yoğun bir şekilde Türkiye saç ekimi fiyatları ya da Türkiye ortalama saç ekim fiyatları gibi terimlerle arama yaptıkları bilinmektedir. Her saç ekimi için aynı fiyatı belirlemek mümkün değildir. Türkiye’de saç ekimi fiyatlarının tam olarak belirlenebilmesi için saç ekimi muayenesi yapılması gerekmektedir. Operasyon türü ve saç ekimi fiyatı, muayeneden sonra belli olur.

Saç ekimi fiyatı araştırılırken nelere dikkat edilmelidir?

İşlemi gerçekleştiren doktorlar, hastanenin bulunduğu bölge, saç ekimi operasyonunda kullanılan tıbbi malzemeler gibi birçok kritere göre saç ekimi klinikleri veya hastaneler tarafından belirlenen saç ekimi fiyat tarifeleri. Saç ekimi fiyatı araştıran kişilerin dikkat etmesi gereken ilk kriter, saç ekimi yapılacak yerin hijyenik hastane ortamı ve saç ekimi operasyonunu yapacak doktorun olmasıdır. Operasyon için hastane ortamı dışındaki yerler daha uygun fiyatlı olduğu için tercih edilmemelidir. Saç ekimi operasyonlarının da her cerrahi operasyon gibi riskleri vardır. Saç ekimi sırasındaki riskleri araştırmak önemlidir. Unutulmamalıdır ki başarılı sonuçlar ancak uzmanlar tarafından gerçekleştirilen saç ekimi operasyonları ile elde edilir.

Saç ekimi Türkiye fiyatı nasıl belirlenir?

Saç ekimi birçok uygulama yöntemi ile farklı saç kökü sayılarında uygulanabilmektedir. Bu nedenle saç ekimi için sabit bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Saç ekimi fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan bir diğer unsur ise teknik ve malzemelerdir. Örneğin zaman alıcı ve zorlu bir teknik olan FUE, FUT’tan daha pahalıdır. Ancak daha kısa iyileşme süresi sunan FUE daha çok tercih edilebilir. Çoğu saç ekimi uzmanı ve klinik, saç ekimi fiyatlarının alınan greft sayısına göre değiştiğini belirtmektedir. Bu sebeple fiyatlar kişiden kişiye değişmektedir. Muayene sonrası fiyat belirlenir.

Saç ekimi, çeşitli nedenlerle saçlarında tamamen dökülme ve seyrelme yaşayan kişiler için garantili çözüm sunan bir uygulamadır. Uygulamanın amacı kişinin kendi saçı ile doğal bir görünüm kazanmasını sağlamaktır.

Çoğunlukla elli yaş üstü erkekler saç dökülmesi sorunu yaşıyor ama sadece elli yaş üstü erkekler mi saç dökülmesi yaşıyor? Tabii ki hayır. Saç ekimi operasyonunu sadece erkekler tercih etmez. Kadınlar da saç ekimi yaptırabilir.

İleri tıp teknolojisi ile birçok saç ekimi yöntemi mevcuttur. FUE, DHI, Safir yöntemleri saç ekimi yöntemleri arasındadır.

Fue saç ekimi yöntemi, donör bölgeden alınan saç köklerinin, uygun cihazlarla, anestezi altında saçsız bölgeye ekilmesidir. DHI yöntemi enseden alınan saç kökleri tıraş edilmeye başlanmadan önce saçsız bölgeye doğru kanal açılarak yapılan bir operasyondur ve tıraşsız saç ekimi olarak da bilinir.

Türkiye’de saç ekiminin avantajları

Yurt dışından binlerce kişi Türkiye’ye gelip saç ekimi yaptırıyor. Türkiye’de saç ekiminin birçok avantajı vardır. İnsanlar saç ekimi için Türkiye’yi tercih ediyor çünkü bunu çok iyi biliyorlar. Türkiye’de saç ekiminin en büyük avantajı saç ekim fiyatlarıdır. Türkiye’de saç ekimi fiyatları Avrupa ülkeleri ve ABD’ye göre daha uygundur. Saç ekimi operasyonlarında kullanılan araç ve gereçler ithal olmasına rağmen işletmelerin diğer sabit maliyetleri diğer ülkelere göre daha düşüktür. Çalışan maaşları, bina kiraları, elektrik faturaları gibi birçok kalıcı gider diğer ülkelere göre çok daha düşük. Bu nedenle saç ekimi kliniklerinin aylık giderleri diğer ülkelere göre daha düşüktür.

Türkiye’de saç ekimi fiyatlarının diğer ülkelere göre ucuz olmasının ikinci nedeni ise döviz kurlarıdır. Euro ve Dolar, Türk Lirasından daha değerlidir. Değeri genellikle her geçen gün artar. Bu, Türkiye’de saç ekiminin yabancılar için oldukça uygun olduğu anlamına gelir.

Türkiye’de birçok yer turistiktir. Tatil için Türkiye’yi tercih eden kişiler de saç ekimi yaptırabilirler. Böylece sadece Türkiye’de saç ekimi veya tatil için değil, her ikisini aynı anda yapabilirler.

WhatsApp