چھاتی بڑھانے کی سرجری

Estetik güzellik duygusuna uygun olan demektir. Göğüs büyütme bir diğer ismiyle meme büyütme de meme implantı kullanılarak yapılan meme estetiği tarzıdır. Günümüzde sadece estetik için yapılmayan bu operasyon sağlık problemlerini gidermek için de yapılmaktadır. Cerrahi bir ameliyat olan meme büyütmenin tam tersi meme küçültme olarak isimlendirilmektedir. Bu estetik operasyonlarının profesyonel eller tarafından aynı zamanda uzman ve tecrübeli klinikler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Burada devreye on yılı aşkın tecrübesiyle ve her estetik alanındaki uzman hekimleriyle çalışan seldahaircenter.com sitesi gelmektedir.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında Bilgiler

Meme büyütme ameliyatında çeşitli implantlar kullanılmaktadır. Bunun yanında vücudun kendisinde bulunan yağ dokusundan veya kök hücrelerinden de faydalanılabilmektedir. Ameliyatta vücudun kendisinde bulunan yağ dokusu kullanıldıysa karnın iki yanından alınan yağ meme dokusuna yerleştirilir. Yağ dokularının yeni yerlerinde kalıcı olması, damarların beslenmesi ve yeni damarların oluşabilmesi için de operasyon kök hücrelerle desteklenir.

Meme büyütme ameliyatında implant kullanıldıysa silikon bir jelden bahsedilir. Meme implantını yerleştirilmesi durumunda cerrah üç olası yerden birinde tek bir kesi yapar. Bu kesi göğsün altındaki bir kıvrımında, kol altında ya da meme ucunun etrafında olabilir.

Cerrah implantı yerine yerleştirir ve kesi alanını dikişle kapatır. Burada yara oluşumunu en aza indirmek için kesi yerinin seçimi önemlidir.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Riskleri Var mıdır?

Her ameliyat belirli oranda risklere sahiptir. Cerrahi bir işlem olmasından dolayı meme büyütme ameliyatı riskleri de söz konusudur. Bu riskleri meme ağrısı, enfeksiyon, meme ucunda değişiklik, meme hissinde farklılık, implant kaçağı, rüptürü, meme implantının şeklini bozan skar dokusu olarak sıralayabiliriz.

Bu riskler meydana geldiğinde düzeltmek için implantı çıkarmak ya da değiştirmek gerekebilir. Bu durumda daha fazla ameliyat gerektirmesi demektir.

 

Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları Hakkında Bilgiler

Meme büyütme ameliyatını yaptıracak olan kişiler için hekim seçimi kadar fiyatları da oldukça önemlidir. Fakat bilinmelidir ki meme büyütme ameliyatı fiyatları yapılacak operasyonun tekniğine göre değişebilmektedir. Bu yüzden sizlere bu konudaki en doğru bilgiyi kliniğiniz ya da doktorunuz verecektir.

Muayene, uygulanacak yöntem, fiyat gibi konularda hem destek hem de bilgi almak için seldahaircenter.com sitesinden yararlanabilirsiniz.

 

Meme Büyütme Ameliyatının Amacı

Meme büyütme ameliyatının çeşitli sebepleri vardır. Göğüs bölgesi bir kadının özgüven duygusuna ait bedensel bir alandır. Bu sebepten dolayı bir memenin diğer memeden küçük olması, orantısız olması ya da memelerin küçük olması kadında özgüven eksikliğine yol açabilir. Bu da kadının psikolojik sorunlar ve mutsuzluk yaşaması demektir.

Bu durumdan rahatsız olan kişiler ilgili uzmanlara başvurarak muayene olmaktadır. Bu rahatsızlığın yanında meme kanseri de bazı durumlarda meme büyütme ameliyatına gereksinim duyan hastalıktır. Kişiler meme büyütme ameliyatı sürecinde ve sonrasında beklenti içerisine girer. Bireyler bu beklentilerini doktorlarıyla açık bir şekilde paylaşmalıdır.

Hazırlık aşaması, operasyon süreci ve ameliyat sonucu bu duruma göre şekillenecektir. Ameliyat sonucunda hem göğüs boyutu hem de göğüs şekli değişebilir. Bu da vücudun imajını etkiler. İstediği vücuda kavuşan kadın özgüven sahibi olur. Göğüs görünümünü değiştiren bir diğer durum ise ameliyat sonrası kilo alımı veya kilo verilmesi halidir. Ameliyat sonrasında meme görünümünden memnun olmayan kişiler tekrar ameliyat olabilir.

 

واٹس ایپ