Botoks Nasıl Yapılır, Botoks Fiyatları 2022

Botoks Nasıl Yapılır? Botoks Fiyatları 2023

Botoks Nasıl Yapılır? Botoks Fiyatları 2022

Özellikle kırışıklıklarda, deride var olan çizgilerde ve bunun gibi olayları geçici bir süreliğine olmak koşulu ile yok eden bir dolgu işlemidir. Yaklaşık olarak 4 ile 6 ay arasında kalıcılık gösteren bu tedavi yöntemleri yaygınlaşarak kullanılmaktadır. Bu süre kişiye göre farklılık gösterebilmektedir.

Botoks fiyatları uygulanan bölgeye ne kadar kırışıklık olduğuna alanın büyüklüğüne göre değişebilmektedir. Son zamanlarda yani botoks fiyatları 2022 yılında yapılacak bölge alanına göre değişmektedir. Botoks Fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Botoks rahatlıkla herkese yapılabilen hiçbir zararı olmayan bir uygulama yöntemidir.

 

Botoks İşlemi Nerelere Uygulanmaktadır?

Bu işlemler birçok bölgeye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Böylece botoks zararlı mı sorusunun cevabı da en iyi şekilde verilmiş olmaktadır. Herkesin sıklıkla tercih ettiği bölgeler şu şekildedir.

  • Göz çevresi kırışıklıkları diğer bir adı ile kaz ayağı çizgileri
  • Boyun
  • Alın ya da göz çevresi
  • Göz kapakları
  • Kaşların arası ve alında meydana gelebilecek kızgınlık çizgisi
  • Kaşları kaldırma
  • Yanakları doldurmak kaldırmak
  • Terlemeyi önlemek

Yukarıda bahsedilen tüm bölgelere botoks rahatlıkla hiçbir şekilde zarar vermeden uygulanabilmektedir. Uygulamadan sonra kişiler oldukça kısa sürede sonuç almaktadır.

Botoksun Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Bu tamamen alanına göre değişerek yaklaşık olarak 15 dakika sürede tamamlanmaktadır. Botoks işlemlerinde sonrasında da hiçbir şekilde ağrı ya da sızı hissedilmemektedir. Hastalar bu tedaviden sonra normal yaşamlarına hemen dönebilmektedir. Tek bir dikkat etmeleri gereken husus ise botoksun uygulandığı gün kişiler spora kuaföre ya da sıcak olacak bölgelere girmemelidir.

Bunlar dışında özellikle üç gün havuza ya da denize girmeleri kesinlikle yasaktır. Kişi botoks sonrasında birkaç gün uyku pozisyonuna dikkat ederek uyumalıdır. Hiçbir şekilde sıkıntı meydana gelmemektedir. Yaygınlaşarak herkes tarafından sevilen bu yöntem özgüven eksikliğini gidererek kişinin yeniden özgüvenli olmasını sağlamaktadır.

 

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks işlemi botulinum toksini diye adlandırılan toksinin seyreltilmesinden sonra hastaya hemen enjekte edilerek verilmektedir. Bu enjekte işlemi, kas dokusuna yapılarak gerilmesini sağlamaktadır. İşlemden önce doktor bu bölgeye nasıl bir işlem yapacağını, işlemin ne kadar süreceğine karar vererek hastayı bilgilendirmektedir.

Bu bilgilendirme sonrasında hasta muayeneye geldiği gün gerekli tetkiklerden geçerek hiçbir sakınca görülmediği için botoks işlemine başlanmaktadır. Hastaya ilk önce lokal anestezi yapılarak bir krem sürülmektedir. Uygulanacak bölge temizlenip bulunan ince uçlu iğneler ile birlikte kasların içine oldukça düşük denebilecek dozlar olacak şekilde iğne ile enjekte edilmektedir. Bu işlem 15-20 dakika sürerek bu toksinin yayılması 1 ile 3 gün arasında sürmektedir. Böylece hasta yavaş yavaş bunun etkisini görmeye başlamaktadır.

 

Botoks Zararlı Mıdır?

Botoks zararlı bir durum olmamaktadır. Herkesin gerekli kontroller yapılarak rahatlıkla yapılabileceği işlemlerdendir. İşlemler sayesinde kişiler problemleri gidererek istedikleri gibi görüntüler elde edebilmektedir. Bu yüzden botoksun zararı minimum düzeye inerek kullanıcılar tarafından sıkıntı çekilmeden uygulanmaktadır.

 

Botoksun Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

Bu etki kişilerin cilt yapılarına botoksu uyumlarına göre farklılık göstermektedir. Aynı zamanda bölgeler arası farklara da neden olmaktadır. Bazı bölgeler botoksu daha uzun süre barındırırken, bazı bölgelerdeki kalıcılık daha az olmaktadır. Özellikle göz çerçevesinde, botoksun etkisi oldukça kısa sürmektedir. Diğer bölgelerde olan botoks yaklaşık 4 ile 6 ay arasında kalabilmektedir.

Botoks yaptırma işleminden sonra hastalar bir kaç gün içerisinde etkisini görmeye başlamaktadır. Botoksun sona ermesi ile birlikte yavaş bir şekilde belirginliğini kaybederek tekrar uygulanması gereken bir işlem olmaktadır. Günümüzde birçok kişi tarafından yapılan hiçbir şekilde ağrı ve acı hissiyatı vermeden gerçekleşen işlemlerdendir. Bu şekilde botoks nedir sorusunun yanıtı da cevaplanmış olmaktadır. Botoks artık herkese rahatlıkla uygulanıp oldukça kısa sürelerde etkisini gösteren bir işlem olmaktadır.

 

Botoks Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Botoks sonrası hekimler hastalarına bilgilendirerek nelere dikkat edip neleri etmemeleri gerektiği konusunda hastaları uyarmaktadır. Özellikle dikkat edilmesi gereken konular botoks yaptırılan bölgenin herhangi bir şekilde enfeksiyon kapmaması için o gün saunaya ya da hamama girmek kesinlikle yasak olmaktadır. Botoks enjeksiyonunun olduğu gün kişiler kesinlikle cilt bakımı yaptırmamalıdır.

Bunların yanında mimiklerine kas hareketlerine dikkat etmeli sulu yerlerden uzak kalmalı ve kesinlikle eğer yapılan yer yüzse yüzüstü yatmamalıdır. Botok sonrasında bazen şişiklikler olabilmektedir bu şişliklere muhakkak masaj yapılması gerekmektedir. Hasta botoks işlemini bittikten Bir iki gün sonra tekrar uzman hekimine giderek gerekli kontrollerden geçerek risk düzeyine minimuma indirmektedir. Botokslar belirli aralıklar ile tekrardan tekrarlanabilen uygulama yöntemidir.

 

Düzenli Botoks Uygulamasının Bir Yararı Olur mu?

Düzenli botoks, botoksun etkisini daha da arttıran ve uzun süreler boyunca kalıcılığını sağlayan uygulamalardandır. Belli aralıklar ile yaklaşık olarak 5 ile 6 kez yapılan botokslar kırışıklıkların daha uzun süre kaybolmasına ve olabildiğince kişileri uzun ömürlü bir botoks imkanı sunmaktadır.

Hastalar 4 ile 6 aylık süreyi daha uzun sürelere çıkararak 8 ile 10 aya kadar uzatabilmektedir. Bu sebepten dolayı kişi ne kadar çok botoks yaptırırsa uygulamanın süresini o kadar uzatmış olmaktadır.

 

 

 

واٹس ایپ