FUE SAÇ EKİMİ

SELDA HAIR CENTER

FUE SAÇ EKİMİ

Fue tekniğinde çizgi şeklinde yaralar ve dikiş izleri meydana gelmediği için donör bölgesi birkaç gün içinde ayırt edilemez hale gelmektedir.

Eskiden Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olarak adlandırılan Foliküler Ünite Eksizyonu (FUE), foliküler ünite saç ekim prosedüründe donör kılları çıkarmanın veya “toplamanın” bir yöntemidir. FUE saç ekim cerrahisinde deride foliküler bir ünite etrafındaki deride küçük, dairesel bir kesi yaparak onu çevreleyen dokudan ayıran bir alet kullanılır. Ünite daha sonra doğrudan kafa derisinden çıkarılır (çekilir) ve küçük bir açık delik bırakılır.

Bu işlem, saç ekimi cerrahı, planlanan saç ekimi  için yeterli foliküler ünite toplanana kadar tekrarlanır. Bu işlem 6 saat veya daha fazla sürebilir ve büyük seanslarda ardışık iki gün içinde gerçekleştirilebilir. Yaklaşık 1 mm büyüklüğünde olan donör yaraları yedi ila on gün boyunca tamamen iyileşir.

Greftler alınmadan önce, ince uçlu bir alet kullanılarak saç derisinin kelleşen bölgesinde minik “alıcı bölgeler” açılır. Greftler daha sonra sağlıklı saç üreten foliküllere dönüşecekleri alıcı bölgelere yerleştirilir

FUE SAÇ EKİMİ KAÇ SEANSTA YAPILIR?

ہیئر ٹرانسپلانٹیشن اور جمالیات

ہمیں فالو کریں

مواصلات

سیلڈا ہیئر سینٹر

واٹس ایپ