abdominoplasti

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti) Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda birçok insanın dikkatini çeken ve karın germe (Abdominoplasti) ameliyatı nedir? Sorusu çok fazla sorulmaktadır. Karın germe ameliyatı başarılı ve etkili bir ameliyattır. Özellikle hamilelik sonrasında, karın bölgesindeki yağlanmalardan dolayı ilk olarak karın germe ameliyatına başvurulur. Bu ameliyat ile birlikte karın bölgesi eski formuna geri döndürülür.

Özellikle 2. hamilelikten sonra yaşanan gebeliklerde karın bölgesinde daha fazla deformasyon oluşabilir. Bu da estetik açıdan problem yaratır. Hamilelikten sonra karın duvarında gevşemeler meydana gelebilir. Karın şişkin haldedir ve çatlaklar meydan gelmektedir. Karın bölgesinde meydana gelen sarkmalar için bazen diyetler ve egzersizler yetersiz kalabilir. Bundan dolayı karın germe ameliyatına başvurulması gerekir.

Karın germe ameliyatı ile birlikte sarkan ve gevşemiş olan karın toparlanarak estetik açıdan daha iyi bir hale getirilir. Bu karın germe ameliyatı sonrası bazı komplikasyonlar gelişebilir. Komplikasyonlar arasında kanama ve enfeksiyon riski yer alır. Bundan dolayı karın germe ameliyatı sonrası mutlaka uzman hekimin önermiş olduğu ilaçların kullanılması gerekir. Karın germe ameliyatı ile birlikte sağlıklı bir görüntü, ince bir bel elde edilebilir.

​​​​​Vücut kum saati şeklinde olur ve bel bölgesindeki yağ azalır. İnsanlar karın germe ameliyatı nedir? Sorusunun ardından bu işlemin nasıl yapıldığı konusunda da bazı sorular sormaktadır. Karın germe ameliyatında kullanılacak yönteme karar verirken öncelikle muayene gerekir. Fazla derinin bulunduğu bölge incelenir ve ne tür bir teknik uygulanacağı ortaya çıkarılır. Göbek deliğinin üstünde kalan deriye gerdirme işlemi uygulanır. Karın bölgesinde bulunan fazla yağlar liposuction tekniği ile alınır. Karın germe ameliyatında atılan kesiler için ise estetik dikiş uygulanır.

 

Karın Germe Ameliyatı Süresi

Karnın germe ameliyatının süresi kişiden kişiye değişmektedir. Yaklaşık olarak süresi 3 saat kadardır. Daha geniş karın bölgesine sahip olan kişilerde ise bu süre 4 saate çıkabilir. Karındaki sarkma ve gevşemenin az görüldüğü kişilere ise operasyon süresi 1 saate kadar inebilir. Kısacası karın germe ameliyatındaki süre ameliyat bölgesinin büyüklüğüne, sarkma durumuna göre farklılık gösterir.

 

Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Karın germe operasyonu genel anestezi altında yapılır. Ameliyatın uzman hekimler tarafından, sağlık kuruluşlarında yapılması gerekmektedir. Operasyon sonrası iyileşme süreci ameliyatta kullanılan teknik ve işleme göre değişir. Genel olarak hastalar 1 veya 2 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu edilebilir.

Ameliyat sonrası hastanın korse kullanması gerekir. 1 ay bu korsenin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Korse sayesinde hastalar istedikleri forma daha etkili bir şekilde ulaşabilir. Ameliyat sonrasında işlemden dolayı ağrı olması normal kabul edilir. Bu ağrılar için uzman doktorun tavsiye ettiği ağrı kesici ilaçlar kullanılabilir. Ameliyat sonrasında hastanın 2 gün boyunca banyo yapmaması gerekir. Operasyondan 10 hafta sonra ise hasta iş hayatına tamamen dönebilir.

 

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Karın germe operasyonu sonrasında bazı riskler meydana gelebilir. Bu riskler şu şekilde sıralanabilir;

​​​​-Enfeksiyon

-Operasyon sırasında vücutta sıvı birikmesi

-Kanın pıhtı atması

-Kan birikimi

 

​​​​​​Yara yerinde meydana gelen enfeksiyonlar antibiyotik ile giderilebilir. Kanın pıhtı atması durumu ise daha yaşlı hastalarda meydana gelebilecek risklerden biri olur.

 

Karın Germe Ameliyatının Avantajları

Karın germe ameliyatlarının getirmiş olduğu birçok avantaj vardır. Bu avantajlar;

-Güçlü bir karın kası sahibi olunabilir.

-Vücut yağlanmalarının önüne geçilebilir.

-Daha gergin ve fit bir vücuda sahip olunur.

Bunlar karın germe ameliyatı avantajlarını oluşturmaktadır.

 

Karın Germe Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatının başarılı bir sonuç verebilmesi için öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlar;

-Ameliyat öncesinde sigara kullanımına son vermek gerekir.

-Ameliyattan üç hafta öncesinde kan sulandırıcı ilaçları bırakmak gerekir.

-Ameliyat öncesi sebze ağırlıklı beslenmek gerekir.

-Bitkisel çayların tüketimini ameliyat öncesinde bırakmak gerekir.

Karın germe ameliyatı öncesinde bu hususlara dikkat etmek ameliyatı daha başarılı ve etkili hale getirebilir.

 

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de karın germe ameliyatı fiyatları olmaktadır. Bu karın germe işleminin fiyatları genelde hastanın yaşına, kilosuna, karın bölgesinin büyüklüğüne ve o bölgedeki sarkma derecesine göre değişir. Bundan dolayı da karın germe ameliyatı fiyatları konusunda net bir bilgi verilemez.

 

واٹس ایپ