فیس لفٹ سرجری

فیس لفٹ سرجری

Günümüzde چہرہ لفٹ سرجری, kadınlar tarafından estetik kaygılar nedeni ile yaptırılan bir medikal operasyon olarak görülse de, aslında çoğu zaman da tıbbi anlamda bir gereklilik olarak da karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak estetik kaygılar ile yaptırılan yüz germe operasyonlarını, şu anda sadece kadınlar değil, erkekler de yaptırmaktadır. Çok fazla rağbet gören yüz germe ameliyatları çoğunlukla belirli bir yaşa gelmiş kişilerin yüzünde baş gösteren ve deri gevşemeleri veya sarkmaları şeklinde ortaya çıkan sorunları toparlamak amacı tercih edilmektedir.

Yüz germe işlemleri için bir yaş sınırlamasından söz etmek de pek doğru değildir. Çünkü kişinin kendi yüzünü yaşlanmış hissetmesi ve buna bağlı olarak uzman doktor tarafından yapılan muayene sonucunda da yüzündeki dinamikliğin kaybedildiğinin tespit edilmesi ameliyat için yeterli bir sebeptir.

Günümüzde, çok fazla tercih edilen obezite cerrahisi sonrasında da kişiler çok ciddi kilolar verdiği için ciltte çok fazla sarkıklıklar oluşmakta bu da zayıf ve fit bir görünümde olan kişileri rahatsız etmektedir. Bunun sonucunda bu ameliyat sonrasında da kişiler چہرہ لفٹ سرجری  tercih etmektedirler.

Kişilerin vücutlarında hoş bulmadıkları estetik görüntüleri sebebi ile uzman doktora başvurması sonucunda, uzman doktor tarafından muayene yapılır ve sonrasında deride gevşeme veya sarkma gibi deformasyonlar olduğu tespit edilirse; bu problemler yüz germe ameliyatı ile giderilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte, yüz gerdirme fiyatları oldukça düşük olmakta ayrıca; bu ameliyat sonrasında iyileşme süreci çok hızlı olmaktadır. Buna bağlı olarak bu ameliyatı tercih eden kişi sayısı her geçen gün artmaktadır.

Uzman doktorlar ameliyat öncesinde hastanın gençlik haline bakmak için fotoğraflarına bakar ve kişide yaşlanmanın nasıl olduğunu, yüzünün hangi bölgelerinde ve ne şekilde deformasyon olduğunu tespit eder. Bu da چہرہ لفٹ کی قیمت unsurlarını etkileyecek olan unsurların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Yüz germe ameliyatı yapıldığı zaman; sadece derinin gerildiği düşünülmektedir. Fakat bu doğru bir düşünce değildir. Uzman bir doktor için doğru ve başarılı olacak olan bir ameliyat ile sadece kişinin derisi değil, aynı zamanda tüm cilt katmanları üç boyutlu bir şekilde yapılmaktadır. Doktor tarafından cilt üzerinde yapılan kesiler ile kişinin bağ dokularına, mimik kaslarına ve de aşağıya doğru gevşemiş dokularına müdahale edilmektedir.

Cilt altında bulunan bu dokulara, uzman doktor tarafından yapılan dokunuşlar ile gevşemiş, sarkmış olan yerler düzgün bir yüzde olması gereken bölgelere taşınmakta ve de buna bağlı olarak ortaya çıkan mevcut bozukluklar hızlı bir şekilde giderilmektedir. Yüz germe ameliyatı yaptıran kişilerin aklında kalan başlıca sorular; ameliyat sonrasında herhangi bir iz kalıp kalmayacağı olmaktadır.

Yüz germe ameliyatları endoskopik teknikler ile 1 veya 2 mm küçücük kesiler ve de saç içinde kalacak biçimde yapıldığından herhangi bir iz kalması söz konusu değildir. Bunun yanında klasik teknikler ile de bu kesiler kulak ön veya arkasında olduğundan, yüzde bulunan doğal çizgiler arasına yerleştirildiğinden belli bir süre sonra iyileşir ve görünmez hale gelir.

Ameliyat sonrasında doğru yapılan planlama ile yüz germe ameliyatı hastanın yüzünde 5 ile10 yıl sürecek şekilde gençleştirme sonucu elde edilmektedir. Uzman ellerde yapılacak olan bu çeşitte ameliyatların etkilerinin kalıcılığı, yüz germe bandı ve diğer başka yöntemlere göre daha uzun olmaktadır.

 

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Yüz germe ameliyatları estetik kaygılar sonunda uygulanıyor olması ve ameliyat sonrasında yüzün estetiğinin sağlanması yüz gerdirme fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Yüz germe ameliyatlarının fiyatlarını etkileyen birçok farklı faktörler bulunmakta ve her hastaya özel operasyonlar yapıldığı için standart bir fiyat verilmesi de engellemektedir. Genel olarak baktığımıza چہرہ لفٹ کی قیمت bazı etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Bu etkenler;

-Hastaya uygulanan yöntem; fiyatların belirlenmesinde en temel faktör olmaktadır. Yüzün tümünü etkileyecek olan yüz germe ameliyatının fiyatı, daha küçük yüz germe ameliyatlarının fiyatlarından daha fazla olmaktadır.

-Hastaya bu operasyonla birlikte başka bazı estetik operasyonların yapılması da fiyatı etkilemektedir.

Bu operasyonun yapılacağı hastanenin şartları, yüz germe operasyonunu yapan uzman doktor ve ekip fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır.

-Yüz germe ameliyatları sırasında kullanım sağlanan malzemelerin çoğu yurtdışından ithal edildiği için, döviz kurlarındaki farklılıklar da fiyatları etkilemektedir.

 

واٹس ایپ