Vaser Liposuction Nedir? Kimler Yaptırabilir?

Vaser Liposuction Nedir ?

Liposuction, bölgelerde oluşan yağ hücrelerini büyük ölçüde ortadan kaldıran bir uygulama sistemidir. Uygulama sistemi yağ dağılışını düzenler düzgün şekil oluşmasını sağlar ve bir cerrahi işlemdir.

İşlem sayesinde bölgesel yerlerdeki yağlar, düzgün bir şekilde dağılarak ideal vücutlara sahip olmayı sağlamaktadır. Liposuction uygulaması, İstanbul vaser liposuction merkezinde yaygın bir şekilde devam etmektedir. Liposuction hizmeti diyet ve spor sonucunda bile parçalanmayan yağların yok edilmesi için muhteşem bir yöntemdir. Bu yöntemleri Türkiye vaser liposuction merkezinde yaygın bir şekilde yapılmaya devam edilmektedir. Liposuction hizmeti kişi de doğal bir görüntü oluşturarak yağlanmış hücrelerden kurtulmasını sağlamaktadır.

 

 Liposuction İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Her yetişkin birey liposuction işlemini yaptırabilmek de özgürdür. Liposuction işleminde, hastanın vücudundaki yağlar parçalanarak dışarıya atılmaktadır. Bu işlemleri İstanbul vaser liposuction oldukça titizlikle hastaları memnun ederek gerçekleşmektedir. Liposuction hizmeti günden güne yayılarak devam etmektedir. Her vücut tipinde farklı yağ aldırma şekilleri olduğu için liposuction tekniği hızlı bir şekilde vücuttaki yağın atılmasını sağlamaktadır. Bu teknikleri aynı zamanda Türkiye vaser liposuction merkezleri rutin olarak uygulamaya devam etmektedir. Liposuction denildiği zaman aklı sadece yağ aldırma işlemi gelinse de liposuction ile aynı zamanda kilo alma işlemi de sağlanmaktadır.

 

 Liposuction İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem lokal anestezi kullanılarak, yapılan bir uygulama olarak nitelendirilmektedir. Kişi kendine göre genel anestezide tercih edebilmekte özgüdür. Bölgesel olarak vaser liposuction fiyatları tercih edilen bölgeye ve yağın fazlalığına göre değişim göstermektedir. Genel anestezi ya da lokal anestezi yapılan hastanın liposuction yapılacağı alanlar belirlenerek bir kalem yardımıyla sınırlar çizilmektedir. Bu çizilen sınırlar doğrultusunda tedavi yapılacak bölgeye bir daha fazla şekilde Küçük boyutlu kesikler atılarak devam edilmektedir. Bu işlem gerçekleştirilen doktor tarafından hangi teknik ile yapıldığı koşulunda bir yol izlemektedir. Bunun sonucunda bu kesirlerin iç taraflarına incecik tüpler sokulmaktadır. Bu yöntem sayesinde buradaki yağlar eriyerek dışarı atılmaktadır.

 

 Liposuction İşlemleri Ne Kadar Sürmektedir?

Bu tamamen seçilen bölgenin büyüklüğüne ve yağ oranlarına göre değişim göstermektedir. Yağ işlemleri küçük bölgelerde daha kolay eriyerek dışarı daha çabuk atılmaktadır. Bu koşulda, işlemi oldukça kısa sürmektedir. Ancak bölge büyükse veya oranı fazla ise buradaki işlem uzun sürmektedir. Bu tamamen vücut yapısına yağ oranına ve bölgeye göre farklılık göstermeye devam etmektedir. Aynı zamanda bölgenin büyüklüğü ile doğru orantılı olduğu gibi buradaki çekilen yağın miktarı ile de doğru orantılı olarak sürü uzamaktadır.

 

 Liposuction Sonrası Vücutta Herhangi Bir Belirti Olur mu?

Liposuction geçmişten günümüze gelişerek, eskiye oranla şişliklerde ciltteki dalgalan vardı ve bu morluklarda büyük azalmalar meydana gelmektedir. Vücuttaki morluk ve şişlikler işlemin yapıldığı kişinin fiziksel temposuna ve günlük yaşantısına göre değişim göstermektedir. Birçok hasta liposuction işlemi gerçekleştikten sonra muhakkak ağrı kesici kullanarak hayatına devam etmektedir. Bu işlem toparlanma sürecine kadar sürmektedir. Hastanın iyileşme süresi, birkaç hafta içinde son bulmaktadır. Liposuction işleminden sonra eğer uygulamayı yapan cerrah gerekli görürse hasta muhakkak korse kullanmalıdır. Bu korse sayesinde herhangi bir ödem oluşmasını ve kasılmalar engelleyerek önüne geçilmiş olur. Ameliyat sırasında atılan izler muhakkak geçmektedir.

 

 Liposuction Fiyatları Ne Oranda Değişmektedir?

Liposuction fiyatları, yapılan bölgelere göre değişim göstermektedir. Oldukça iyi bir merkez olan vaser liposuction fiyatları bölgenin yağ oranına göre farklı fiyatlandırılmaktadır. Fiyat aralıkları işlemi süresine, kişinin vücudunun yapısına, hangi bölgeye istediğine göre değişim gösterir. Uygun cerrahi operasyonun kaç saat süreceğine, ne kadar yağ alınacak ve yağın iletileceği fiyatların değişmesi konusunda doğru orantılıdır. Liposuction sonucunda kişinin tedavisini nasıl ilerleyeceği ne koşullarla kontrollere geleceği hepsi düşünülerek bir fiyat analizi çıkarılmaktadır. Bu yüzden liposuction için net bir fiyat söylemek mümkün değildir.

 

 Liposuction Uygulaması Sonrasında Kişi Zayıflar mı?

Liposuction uygulandığı bölgeden sonra, o bölgedeki yağlar gözle bir görülür bir şekilde azalmış olmaktadır. Liposuction, bir zayıflama yöntemi olmasa da uygun bölgedeki yağların yok olmasını sağlayan ideal bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde hastalar düzenli egzersizler ile bir daha o bölgedeki oluşabilecek yağların önüne geçmektedir. Günümüzde çok fazla insan tarafından dikkat çeken ve yapılan bu işlemler gerçekleştirildikten sonra herkes tarafından tam not almaktadır.

 

WhatsApp