yüz germe ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Günlük hayatımızda çok fazla karşılaştığımız yüz germe, çoğu zaman estetik kaygılar nedeni ile yaptırılan bir medikal işlem olarak düşünülse de, bazı zamanlar tıbbi anlamda bir ihtiyaç olarak da yapılmaktadır.

Çoğunlukla estetik kaygılarla yapılan yüz gerdirme ameliyatı sadece kadınlar tarafından değil, erkekler tarafından da tercih edilmeye başlanmıştır. Genelde yüz germe operasyonları belirli bir yaşın üstüne çıktığınız zaman yüzünüzde ortaya çıkan deri gevşemelerini ve sarkmalarını toparlamak amacı ile tercih edilmektedir. Aslında sadece yaş ile sınırlı kalmayan bu operasyon kişinin kendini yaşlanmış hissetmesi ve buna istinaden muayene yaptırdığı noktada yüzün eski dinamikliğinin kaybettiğinin belirlenmesi sonucunda da yapılmaktadır.

 

Yüz Gerdirme Ameliyatı Türkiye

Uzman estetik doktor tarafından yapılan muayene sonunda; deride gevşemeler, sarkmalar veya deformasyonlar olduğu tespit edilirse, tüm bu sorunlar için yüz gerdirme ameliyatı yapılmaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte yüz germe fiyatı büyük oranda düşmüştür. Ayrıca; ameliyat sonrasında iyileşme hızının çok fazla olması gibi nedenlerden dolayı bu işlem için yapılan tercihler artmaya başlamıştır. Ameliyat öncesinde hastanın eski haline bakılır ve yaşlanmasının nasıl ortaya çıktığı, yüz bölgesinin neresinde ve hangi yönde deforme olduğu tespit edilir.

Yüz germe ameliyatı ile sadece derinin gerilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Doğru ve de başarılı bir şekilde sonuçlanması gereken ameliyat için; sadece deri değil bunun yanında bütün cilt katmanları üç boyutlu bir biçimde şekillendirilir. Ameliyatta ciltte yapılan kesi ile cilt altında bulunan bağ dokularına ve mimik kaslarına bunların yanında aşağıya doğru gevşemiş olan dokulara müdahale edilerek işlem yapılır. Bu operasyonda cilt altında bulunan derin dokulara küçük dokunuşlar yapılarak; gevşemiş ve sarkmış kısımlar normal bir yüzdeki yerlere taşınmaktadır. Bunun sonucunda da  yüz germe işlemi mevcut olan tüm bozuklukları gidermektedir.

İşlem sonrasında herkesin merak ettiği konu ameliyatın kalıcılık süresi olmaktadır. Bu noktada doğru bir şekilde yapılan planlama ile yüz gerdirme ameliyatı sonrasında hastanın yüz kısmında 5 veya 10 yıl arasında gençleştirme elde etmek olasıdır. Uzman kişiler tarafından yapılan ameliyatlarda etkilerinin kalıcılık süreleri yüz germe bandı ile daha uzun olmaktadır. Genel olarak baktığımızda normal şartlarda bu kalıcılık süreleri 10 yıl kadar sürmektedir.

 

Yüz Gerdirme Ameliyatı Fiyatları

Günümüzde pek çok kişi tarafından popüler hale gelen ve ciltte gelişen sarkıklıklar, çökmeler sonrasında kişileri rahatsız eden görünümlerin çözümü olan yüz germe işlemi, oldukça farklı fiyatlar içermektedir. Bu açıdan baktığımız zaman yüz germe fiyatı standart bir özellikte değildir. Yapılan işlemler sonrasında değişiklik göstermektedir. Yapılan işlemler çok fazla ile fiyatta o oranda yükselecektir. Ek bir işlem yapılacağı zaman yine fiyatta değişiklikler olacaktır. Tüm bunları göz önüne alarak bu işlemleri yaptırmak isteyen kişiler öncelikle uzman bir hekime muayene olmalı ve yüz germe fiyatı belirlenmelidir.

 

WhatsApp